Wpis z mikrobloga

#150perfum #perfumy 83/150

CoSTUME NATIONAL Homme (2009)

Dziś opiszę niemal perfekcyjny zapach na zimę. Ciepły, słodki, bogaty w dobre jakościowo składniki, wyróżniający się spośród innych a do tego posiadający zalety porażającej trwałości i wybornej projekcji. Jeden z najdroższych i przy okazji najlepszych zakupów w ciemno jakie zrobiłem.
To co najbardziej urzeka w Homme to genialne połączenie słodyczy z lekką, korzenną świeżością. Coś co można zobaczyć np. w Declaration Cartiera w wersji EDP ale według mnie przedstawione w Homme tysiąc razy lepiej bo o ile bardzo lubię wode toaletową Cartiera tak perfumowana ma coś co mi w niej przeszkadza, ale jeszcze nie odkryłem co to ;). Obok cynamonu, który jest głównym bohaterem tego pachnidła, najbardzie wyczuwalna jest nuta, której paradoksalnie nie ma nawet na oficjalnej liście składników czyli figa! Myślałem na początku, że mój nos płata mi figle i uderzające podobieństwo do figowego Salvatore Ferragamo pour Homme, którego jestem wielkim zwolennikiem to tylko iluzja, ale internetowy research potwierdził jednak ostatecznie moje skojarzenia. Figa jest w CoSTUME NATIONAL Homme ewidentna i nie ma co tu nawet dyskutować. Różnica między figą z Homme a tą np. od Ferragamo czy z Premier Figuier jest głównie taka, że tu jest bardzo słodka, jakby zanurzona w syropie z miodem i goździkami i jeszcze do tego posypana cynamomem. Całość kompozycji oprócz tego, że jest lekko korzenna i słodka to momentami przybiera trochę taki kwaskowaty klimat, coś podobnego do tego z serii One Million Paco Rabanne. Nie mam pojęcia czy jest to za sprawą widniejącego w spisie grejpfruta czy czegoś co tak jak figa zostało ukryte w składzie, Perfumy z niewiadomych mi przyczyn nie cieszą się dużą popularnością u nas w kraju i nie widziałem ich nigdy stacjonarnie do powąchania. Inaczej to ponoć wygląda w takich Włoszech gdzie Homme gości w prawie w każdej perfumerii. Na koniec jeszcze kilka słów o parametrach. Pamiętam jak w rok temu poszedłem na ostatki. Wyszedłem z domu koło 20:00, wróciłem gdzieś koło 9:00 następnego dnia, wziąłem prysznic, obudziłem się po południu i dalej czułem go na nadgarstku bardzo wyraźnie. Projekcja jest w stylu tych, że pachnie na równym, wysokim poziomie przez kilka godzin, a nie jak to się często ma, że coś np zmasakruje nas w godzinę a później robi się bliskoskórne. Zostawiamy ogon i jesteśmy wyczuwalni z daleka. Po mojej propozycji kilka osób na wykopie zrobiło rozbiórkę tego zapachu, pamiętam, że nawet pojawiła się opinia, że to zapach 11/10, także czekam na opinie tych mirków: @MrDarkenRahl @mixxers: , @langigd: @ManHardClimbing @KurpKur1 chyba Wy wzięliście Homme w rozbiórce?

typ: spicy-sweet
zapach: 9,5/10
trwałość: 9,5/10
projekcja: 8,5/10
podobne: Bois 1920 Dolce do Giorno
cena: 270 zł za 100 ml
https://www.parfumo.net/Perfumes/Costume_National/Costume_National_Homme
https://www.fragrantica.com/perfume/CoSTUME-NATIONAL/Costume-National-Homme-7047.html
drlove - #150perfum #perfumy 83/150

CoSTUME NATIONAL Homme (2009)

Dziś opiszę n...

źródło: comment_Cg5vhPekz9YOauPWB5woezM4yrzv1Ube.jpg

Pobierz
  • 65
Po mojej propozycji kilka osób na wykopie zrobiło rozbiórkę tego zapachu, pamiętam, że nawet pojawiła się opinia, że to zapach 11/10, także czekam na opinie tych mirków:


@dr_love: Czyli jednak było brać udział :/ Teraz żałuję i będę musiał czekać na kolejną rozbiórkę :/
@dr_love: Zapach jest rewelacyjny, nie jestem w stanie rozpoznać jednej nuty jak Ty, więc nie wiem czy to figa czy po prostu zbiór kilku nut idealnie do siebie pasujących. Jesień należała do Prady, zima do Costume National ( ͡° ͜ʖ ͡°) ps. pierwszy perfum który został skomplementowany przez faceta :D
@Obliv: wtedy rozbiórkę organizowałem ja, ale gwarantuję Ci że po tym wpisie znajdą się inni chętni, więc możesz przygotować dla nich rozbiórkę.

pojawiła się opinia, że to zapach 11/10


@dr_love: zgadza się, odkąd go powąchałem, wylądował na szczycie mojej listy (deklasując mojego ówczesnego faworyta, Prada Amber Pour Homme). Obecnie traktuje go jako idealne zimowe perfumy. Najlepsze w nich jest to, że mimo trwałej projekcji i bardzo intensywnego zapachu, nie "narzuca"
@dr_love a czy Twoim zadaniem dobry zapach powinien zostawiać ogon czy nie? Spotkałem się z opinią, że zapach powinien być TWÓJ i tylko TWÓJ i nie powinien raczyc nachalnie otoczenia, nawet jeśli kosztował 10k...
@art212: zapach ma być według mnie rozpoznawalny dla nas i dla otoczenia Nie musi zostawiać ogona jak Tuscan Leather czy A*Men ale ma być go czuć od nas i kropka. Np. Taka Prada Amber pour Homme czy Platinum Egoiste to idealne przykłady bo ogona raczej nie zostawią, ale jak się stanie vis-a-vis to go od nas czuć.
Twoim zadaniem dobry zapach powinien zostawiać ogon czy nie? Spotkałem się z opinią, że zapach powinien być TWÓJ i tylko TWÓJ i nie powinien raczyc nachalnie otoczenia, nawet jeśli kosztował 10k...


@art212: Nie wiem jak dla dr_love, ale perfumy których używam MUSZĄ mieć ogon ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może jestem próżny, ale lubię się wyróżniać i zgarniać komplementy