Wpis z mikrobloga

Kolejna dobra wiadomość dla osób zainteresowanych procesorami z architekturą RISC-V (alternatywa dla ARM). Pojawiają się nowe płytki, dzięki którym możliwe będzie poznanie tych układów. Oto zestaw za ~20 zł, który radzi sobie nawet z odtwarzaniem obrazu HD! Więcej o C-SKY Linux Development Board ( ) Komputer wyposażony w procesor z RISC-V już za 20 zł?

#forbot #elektronika #programowanie #diy #technologia #majsterkowanie
Forbot - Kolejna dobra wiadomość dla osób zainteresowanych procesorami z architekturą...

źródło: comment_vNpoRaTKWDNTdmdvjWOKwTqtqE8LVzmS.jpg

Pobierz
  • 21
@Kryspin013: biorąc pod uwagę, że aktualnie dokumentacja jest głównie po chińsku to chyba nie ma co się martwić ( ͡° ͜ʖ ͡°) To bardziej ciekawostka, trzeba trochę poczekać - pewnie za jakiś czas trafi do innych części świata. Wtedy pewnie będzie dokumentacja po angielsku + możliwość zakupu na popularniejszej platformie.
@Forbot: Chciałem zamawiać. Chodziło mi tylko o to czy w tym momencie istnieje jakaś realna możliwość zamówienia tego w bardziej cebulackiej cenie niż na aliexpress bo strona z krzakami to tak średnio chce w ogóle reagować na kliknięcia xD Stąd pytanie czy komuś w ogóle realnie udało się to kupić.
Dodasz sobie dongla WiFi na USB i będzie komplet.


@Forbot: ta ale trzeba najpierw by obadać OS na tym czymś, po czym znaleźć dongla wifi na usb - do którego są opensource drivery które da się na to coś skompilować itd... Wolę Rpi ;)
bo strona z krzakami to tak średnio chce w ogóle reagować na kliknięcia xD Stąd pytanie czy komuś w ogóle realnie udało się to kupić.


@Kryspin013: Chinole z taobao rzadko chcą wysyłać poza chiny. Ale są firmy które pośredniczą w takich zakupach (oczywiście za odpowiednie wynagrodzenie). Szukaj w internecie pod hasłem taobao agent.
@Forbot: świetna wiadomość. Bardzo kibicuje Epiphany. To maszyna wektorowa czasem błędnie nazywana procesorem podpieta pod arm. Jak by tak zrobic wersje z risc-v to było by cos.

Jak z wydajnoscią energetyczną? 16 rdzeni wektorowych + zwykly ARM działał na 5W a tu?