Wpis z mikrobloga

Mireczki,
Szukam laptopa w przedziale 4000-5000 zł. Wymagań jest mało - dysk SSD, 1050Ti~ i dobre wykonanie. Chcę kupić coś, na czym można bez problemu pograć w nowsze tytuły, ale jednocześnie będzie można to ze sobą zabrać (myślę, że max. 3 kg). Nie chcę kupować czegoś, co waży w #!$%@? kilogramów i jest grube na 10 cm. Nie chcę też kupować czegoś plastikowego, co ma super bebechy, ale po kilku transportach zacznie się rozlatywać. Oczywiście pomijam kwestię wydajności układu chłodzenia, bo myślę, że za taką kasę są już same w miarę chłodne konstrukcje(?). Jeśli chodzi o głośność, to wiadomo - im ciszej, tym lepiej. Z wyglądu najbardziej podoba mi się Xiaomi Notebook Pro (pomijając błyszczącą matrycę i 1050 bez Ti) i Xiaomi Mi Gaming - prosta i estetyczna konstrukcja.
Na razie myślałem nad:
Dell Inspiron G5
Lenovo Legion Y530-15
i może jakaś wersja Xiaomi Mi Notebook Pro?
#szukamlaptopa #laptopy
  • 18
  • Odpowiedz
@loputocrack: Dzięki, faktycznie lepiej dopłacić do 1060. Dzisiaj dokładnie poczytam o tym lapku, bo wydaje się być bardzo interesujący. Chyba dysk SSD 128 GB i poczekam, aż będzie fajna promocja na SSD, na Amazonie.
  • Odpowiedz
@loputocrack: no tak, ale na Amazonie ostatnio pojawiają się dyski SSD na PCIe. 500 GB można spokojnie znaleźć poniżej 500 zł, a SSD na SATA3 o pojemności 1TB są też za ok. 500 zł.
  • Odpowiedz
@Gajwer2: Dzięki. W tym zestawieniu Dell Inspiron G5 również występuje, ale lepiej wziąć Lenovo? Boję się brać Lenovo (oprócz ThinkPadów) ze względu na serwis. Często się pojawiają wpisy, że przetrzymują laptopy i w ogóle ciężko się z nimi dogadać. Seria Legion ma jakiś lepszy serwis?
Jeśli miałbyś coś wybrać z tego zestawienia, to co byś wziął (mam na myśli kwotę 4300-4700 zł, na razie pomijam Windowsa)?
  • Odpowiedz