Wpis z mikrobloga

Jakoś tak wróciłem sobie po krótkiej przerwie do czytania i we samym wrześniu przeczytałem o 4 książki więcej niż przeciętny polak przez cały rok, czyli dokładnie cztery pozycje (σ ͜ʖσ) ( a przynajmniej tak zgaduje, że statystyczny zjadacz cebuli nie przeczytał żadnej).

I dochodzę do wniosków, że to smutne jest że tak mało czytamy, tym bardziej że Polska Fantastyka jest naprawdę świetna, a Polacy tworzą jedne z lepszych książek.
Gdzie zachód (zwłaszcza ten Hamerykańsko-Brytyjski) utknął gdzieś w kanwach Tolkiena, Polacy naprawdę fajnie bawią się konwencjami, no choćby i #!$%@? Wędrowycz XD wsiok, egzorcysta, bimbrownik i hiena cmentarna. Wiecznie pijana hiperbola polaka która robi totalny rozpiździel i przy okazji ratuje świat przed diabłami, kosmitami, demonami i wszelkimi gadzinami.

Może jestem nie obiektywny i tak naprawdę mam gówno racje, na pewno i tu i tu są książki stricte "tolkienowskie"
i takie bawiące się kanonem, ale jakoś tak mam wrażenie że w polszy jest to jakieś takie odważniejsze ¯\(ツ)_/¯

kitav - Jakoś tak wróciłem sobie po krótkiej przerwie do czytania i we samym wrześniu...

źródło: comment_tdyfFRr2weN9ydl9q5UgTALaURx4NQIF.jpg

Pobierz

a wy mirki przeczytaliście coś w tym roku ?

  • Wiedz waszmościu że literatura obcą mi nie jest. 85.4% (35)
  • książki? a po co to komu ? 14.6% (6)

Oddanych głosów: 41

  • 13
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kitav:
Wędrowycz XD wsiok, egzorcysta, bimbrownik i hiena cmentarna. Wiecznie pijana hiperbola polaka która robi totalny rozpiździel i przy okazji ratuje świat przed diabłami, kosmitami, demonami i wszelkimi gadzinami.

Namówił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kitav:

Polska Fantastyka

Gdzie zachód (zwłaszcza ten Hamerykańsko-Brytyjski) utknął gdzieś w kanwach Tolkiena, Polacy naprawdę fajnie bawią się konwencjami, no choćby i #!$%@? Wędrowycz XD wsiok, egzorcysta, bimbrownik i hiena cmentarna. Wiecznie pijana hiperbola polaka która robi totalny rozpiździel i przy okazji ratuje świat przed diabłami, kosmitami, demonami i wszelkimi gadzinami.


Widać, że kolega niewiele czyta, ponieważ p o l s k a (a nie "Polska") fantastyka ma się naprawdę
  • Odpowiedz
@lukkru: spokojnie ziom D:
Nie jestem żadnym magistrem humanistą, czytam z przyjemności ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Nie mówię że się źle trzyma, tylko że mamy dobrych twórców a mało czytamy ( ͡° ʖ̯ ͡°).
A Pilipiuk mi po prostu jako pierwszy przyszedł do głowy.

zaś co do zachodnich to stwierdziłem że pewnie " jestem nie obiektywny i tak naprawdę mam gówno racje"
  • Odpowiedz
@kitav: IMO dużo lepiej sobie obejrzeć serial w stylu House of Cards, True Detective czy nawet Grę o Tron XD niż czytać rzeczy w rodzaju Pilipiuka. "Statystyczny polak", który nic nie czyta, może zwyczajnie preferować inne rozrywki, na przykład właśnie audiowizualne, i to wcale nie jest smutne ani gorsze niż czytanie typowo rozrywkowych, prostych, wręcz prostackich książek.
  • Odpowiedz
@lukkru: nawet mi nie chodziło o ukazywanie ludzi nie czytających jako jakichś gorszych tylko odwołanie się do tego internetowego żartu o cebuli - polaku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a co do Pilipiuka to się nie zgodzę, bo tak jak są różne gatunki filmów od dramatów do komedii, tak samo są i różne gatunki książek i takie egzystencjalne, i takie prostacko śmieszne, dobre są wtedy gdy spełniają swoją rolę.
Tak jak są ambitne sztuki teatralne które mają zmienić światopogląd oglądającego i choćby kabaret który ma "tylko" rozśmieszyć, niby pierwsze głębokie i wspaniałe a drugie prostackie.
To jednak sam fakt że coś jest "doniosłe" nie oznacza że jest dobre, jak i prostackie nie oznacza że jest złe. (choćby
Latający Cyrk Monty Pythona który niby głupkowato śmieszny a jest
  • Odpowiedz
@BardzoWaznyUzytkownik: książki, to jest seria 8 zbiorów opowiadań,

"Jakub Wędrowycz to przerażający wiekowy ochlapus, wiejski egzorcysta, bimbrownik i kłusownik, porażający otoczenie wyglądem, zapachem i kulturą osobistą – a raczej jej brakiem. W towarzystwie równie odrażających kumpli pije, produkuje samogon, wdaje się w awantury oraz wypełniając wolę przodków regularnie likwiduje przedstawicieli wrogiego rodu – Bardaków. Z racji posiadania pewnych nadnaturalnych zdolności dokonuje też eksterminacji duchów, wampirów, utopców, zombiaków oraz wszelakiej innej
  • Odpowiedz