Wpis z mikrobloga

Mirki z Wrocławia!
Będę u Was od jutra na 3 dni i nasuwa mi się kilka pytań.
Pierwsze z nich to czy wiecie jak obecnie wyglądają kolejki do afrykarium? Będę tam jutro około 11 i nie wiem czy iść według jakiejś trasy zoo czy mogę wejść sobie bramą japońska i do afrykarium wejść na koniec.
Poszukuje również ciekawych restauracji w okolicach rynku. Napewno będę na obiad w "piec na szewskiej" oraz w "novocaina". Przydałyby się propozycje na śniadanie za 1zl przy zakupie kawy.
Dodatkowo jak wygląda dojazd z lotniska do ulicy wierzbowej około godziny 9.30? Lepiej wziąć traficara/taxe czy zbiorkom jest najlepszym pomysłem?
#wroclaw #zwiedzajzwykopem
  • 11
@PanKtos:
1. Do afrykarium są zawsze piekielne kolejki, najlepiej swoje kroki skierować tam od razu po wejściu do zoo, niezależnie od tego którą bramą wejdziesz. Zoo nie jest aż takie duże, to nie robi różnicy specjalnie.
2. Novocaina jest wyborem z gatunku bez sensu, z pizzą też zamiast pieca zasugerowałbym VaffaNapoli. A jak chcesz po prostu firmową knajpę we Wrocławiu to zamiast do novocainy idź do Dinette. Ogólnie to jak nie
@Charczoncy_wuj
@Iudex
@budus2
A to jestem zaskoczony. Wśród znajomych każdy mówił o novocainie, a co do pieca to sam byłem tam 2 lata temu i w stosunku ceny do jakości wypadł korzystnie.
Dzięki za poradnik, poczytam, ale też czekam na dodatkowe propozycje tego co zobaczyć.
Zoo, hala stulecia, ogród japoński, mnwr, pr, cztery kopuły, Ostrów Tumski, muzeum etnograficzne i muzeum architektury już w planie.
@PanKtos: 09:30 to już po korkach, ale z lotniska do zoo to przynajmniej dwie przesiadki, więc chyba tylko taksa. ew. jak masz prawko to jeszcze zdążysz założyć konto na vozilla.pl czy jakiś tam skuterach miejskich - powinno coś czekać pod lotniskiem.

z zoo w okolice centrum polecam się przepłynąć - przystań jest przy tylnym wejściu, dopłyniesz do ostrowa tumskiego
@PanKtos: w środku tygodnia w zoo będzie luźniej. Tłok jest weekendami. Ale i tak polecam wbić tam jak najszybciej.
Co do trasy to możesz chodzić jak chcesz, ale zoo ma swoją appkę i tam ma opracowane plany wycieczek.
@PanKtos: Novocaina to nie jest zły lokal, ale na Boga, to nie jest żadna wizytówka miasta. Jak ktoś wybiera restauracje klikając po tripadvisorze, to tak może się skończyć. A tripadvisor zawiera najgorszy typ ocen - oceny turystów, którzy nie mają bladego pojęcia o gastronomii w danym mieście.
Pozwiedzaj sobie też nasze beach bary ;)