Wpis z mikrobloga

via Android
  • 1
@lavinka: właściwie to o to mi chodzi - długi wpis opisujący wycieczkę, podczas której autor znalazł kilka/naście keszy. No i w każdym logu to samo. Oczywiście bez istotnych informacji dot. konkretnej skrzynki. Albo w każdym logu (czyli pod każdym keszem) info dot. WSZYSTKICH keszy, jakie autor znalazł podczas wycieczki.

@ost_mohikanin: no ogólnie chodzi mi o zabawę w danym serwisie - wolę OC, bo keszerzy wydają się normalniejsi :P Przynajmniej ci
  • Odpowiedz
@faramka: Ostatnio płynąłem kajakiem i podjęliśmy 50 keszy z serii RiverRubberRide. Kesz był albo z lewej strony albo z prawej strony rzeki. Wszystkie były bardzo podobne do siebie i podobne też miejsce ukrycia. Logowałem je chyba przez pół godziny na telefonie po powrocie do domu, mimo że kopiowałem wpisy... Nie wyobrażam sobie jak można je pojedynczo opisywać :)

Oczywiście każda skrajność jest zła. Dlatego dla mnie dopuszczalne jest kopiowanie wpisów jeśli
  • Odpowiedz
@faramka: No właśnie to jest nabijacz punktów. Jeszcze jedno powtarzane zdanie, pal sześć. Ale jak mi robią wpis zbiorczy na stronę A4 z szukania kilkudziesięciu keszy, to jest zwykły spam. Jeszcze żeby tam było cokolwiek z sensem, ale to takie lanie wody i co gorsza czasem kopiowanie Wikipedii. Oba serwisy mają wady i zalety, ale na GC jest pewien typ użytkownika, który na OC nie występuje zbyt licznie. To taki osobnik,
  • Odpowiedz
@ost_mohikanin: Mogliby się doprawdy ograniczyć do sześciu linijek. I tak nie czytam, bo to z daleka czuć nabijaczem statystyk, a nie ciekawą historią, a przynajmniej szybciej się przewija. Chyba wolę stare dobre TFTC. ;)
  • Odpowiedz
@SquaR: i pewnie też piszesz takie. W sumie jako właściciela skrzynki lub potencjalnego przyszłego znalazcę nie obchodzi mnie, ile kilometrów przejechałeś rowerem dnia, w którym znalazłeś skrzynkę :) Ani też to, o której rano wstałeś czy co zjadłeś na śniadanie :)

  • Odpowiedz
  • 0
@faramka Log to jest też dla mnie swoisty "dziennik/pamiętnik" w którym opisuje też swój cały dzień, ale w każdym logu piszę chociażby 4 zdania o danej skrzynce.
  • Odpowiedz
  • 1
@faramka
@Szrlh
Groundspeak właśnie testuje opcje oceniania logów. Można przyznać 2 oceny (1. Pomocny log 2. Ciekawa historia), dzięki temu logi będzie można sortować właśnie po ocenach. Na razie możliwość ta jest tylko na keszach w Norwegii.
  • Odpowiedz