Wpis z mikrobloga

Od momentu kiedy Arhon wypuścił film o AtGames już wszędzie w polskim necie pod jakimkolwiek zapytaniu nt. klona Segi Mega Drive od AtGames pojawia się minimum 2-3 linki do filmiku Arhona z dopiskiem "nie kupuj tego to gówno" lub podobnymi oraz kilka wspominających, że Arhon już o tym ostrzegał, lub po prostu "to gówno".

Oczywiście większość tych postów jest pisana przez osoby które prawdopodobnie ani legitnej Segi ani też klona od AtGames nigdy nie miało w ręce, czy też zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że nawet część z nich nie stała koło tych konsol w odległości bliższej niż 100 metrów, ale co tam "nie znam się to się wypowiem" :D

Tym długim wstępem którego i tak czytać większość nie będzie przejdźmy do konkretów czyli filmiku w którym staram się porównać te dwie konsolki: http://www.youtube.com/watch?v=OYxr64TC9e0

Pozdro 16bit

#staregry #retrogaming #konsole #sega #atgames #megadrive #16bit
Sulikczek - Od momentu kiedy Arhon wypuścił film o AtGames już wszędzie w polskim nec...
  • 18
  • Odpowiedz
@Sulikczek: To samo jest w drugą stronę. Pod filmami archona ciagle #!$%@?ą tekstami w stylu "na #!$%@? płacić panie, kup lepiej raspberryPi" w komentarzach pod atgames, snes mini czy dowolnym innym filmie xD I tak też piszą to osoby, które nigdy rpi na oczy nie widziały. Januszowe cebule: "za gry każo płacić, które so za damro w intenecie".

Z resztą idąc dalej tym tokiem. Archonowi często w postach zarzucają, iż mówił, że wszelkiego rodzaju emulatory są nielegalne mimo, że nigdy tak nie powiedział w sumie a nawet sam w kilku materiałach polecał kilka emulatorów.

Tacy youtubowi ignoranci. Co
  • Odpowiedz
@Sulikczek: Ja mam całkiem dobrą opinie o tym sprzęcie. Na pewno nie jest to gówno. Choć jak to testowaliśmy, to konsole te kosztowały "stówkę" - były tyle warte. Teraz są zdecydowanie ceny na nie zawyżone.
borgbis - @Sulikczek: Ja mam całkiem dobrą opinie o tym sprzęcie. Na pewno nie jest t...
  • Odpowiedz
@Kryspin013: kurde zamotałem się z nim bo kanał przez samo h, a ksywka przez ch, sadysta :D (a najgorsze nie mogę już edytować tego posta)
a co do malinki, to z jednej strony mnie to bawi, a z drugiej smuci jak polecają malinę komuś kto chce tylko podpiąć coś do TV i grać, a nie szukać romów, wgrywać je i jeszcze składać obudowę :) - jak chcę sobie coś poskładać
  • Odpowiedz
@Sulikczek: Nie wim skąd pomysł na kanał (pewnie archon było już zajęte więc to jest skrót) ale jak coś ksywa "dark archon" pochodzi z gry archon oraz częsciowo też nawiązuje do starcrafta.

Z malinką mnie drażni co innego. To jak użytkownicy nie są świadomo cenyy i problemów malinki. Żeby nie było sam mam dwie malinki ale ludzie w necie psioczą np na cenę SNES-a mini podczas gdy w sumie cenowo
  • Odpowiedz
użytkownicy nie są świadomo cenyy i problemów malinki. Żeby nie było sam mam dwie malinki ale ludzie w necie psioczą np na cenę SNES-a mini podczas gdy w sumie cenowo wychodzi bardzo podobnie a i dodatkowo płacisz za oryginalne romy i wysoko jakościowy produkt z własnym softem. Już żeby nie wdawać się niepotrzebnie w dyskusję: dobre pady to nie jest koszt 10-20zł - jak ktoś gra na czymś takim to mu współczuję.
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Żadna obudowa na rpi czy pady na usb nie dorównają jakością wykonania tym oryginalnym produktom nintendo więc to jest dla mnie koronny argument przemawiający za zakupem SNESa Mini, nawet jeśli ktoś chce piracić.
  • Odpowiedz
Żadna obudowa na rpi czy pady na usb nie dorównają jakością wykonania tym oryginalnym produktom nintendo


@czlowiek1988: Please, jak nie cebulisz na obudowie i kupisz coś droższego to bez problemu. Są tanie obudowy i drogie obudowy. Jak liczysz, że obudowa za 10 zł będzie spoko to się nie dziwię xD

Co do padów to obojętnie jaki firmowy pad dorówna a nawet przewyższy SNES-ówki classic. Zresztą #!$%@?, czemu by nie wziąć
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Widzisz, i tu mamy aspekt ekonomiczny o którym pisałeś wyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na rpi oczywiście można wszystko zrobić równie dobrze a nawet lepiej ale generuje to wyższe koszty, wymaga zaangażowania itd. Dla mnie gra nie warta świeczki.
  • Odpowiedz
@czlowiek1988: Ta dyskusja nie ma sensu, będziesz faworyzował tylko twoje rozwiązanie bo jest twoje w ogóle się nie odnosząc do tego co napisałem wyżej.

Nie obchodzi mnie jak grasz i czy jest to wygodne. Odnoszę się tylko do tego, że złamanie SNES-a mini by podłączyć do niego akcesoria lub dodać gry zmienia go praktycznie z bez obsługowego urządzenie w takie wymagające obsługi. Za każdym jednym razem nie licząc procesu łamania
  • Odpowiedz