Wpis z mikrobloga

#interesy #biznesy #zarabianie kasy #flotakilozlotaandrzejgolota
Powiedzcie mirkowie. Jak to wygląda z zarabianiem przez internet? Jak sprzedaje się swoje gry na steamie, albo dostaje się monetyzację z YouTuba (obecnie wprowadza się też do YT guzik sponsoruj, czyli prawie jak patronite), patronita właśnie - to co? Dostaję jakieś drobne na konto bankowe i muszę się jeszcze certolić z podatkami czy YouTube, Steam i inne Patronajty zajmują się podatkiem?
  • 12
@WedrowiecAtte: najlepiej to mieć zarejestrowaną działalność chociażby jednoosobową jako jakiś artysta czy inny przedsiębiorca i się rozliczać na koniec roku jak każdy normalny biznes

coś ty myślał? że można od tak omijać podatki, bo grasz se w gierki i wrzeszczysz do mikrofonu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No w sumie nie, ale jak patrzę na tę wrzeszczącą patologię co nagrywa gówniane gejmpleje, a ma milion subów to nie podejrzewam ich o wiązanie butów, a co dopiero rozliczanie się z podatku.

No i jak to się robi? Jak chcę wystawić swoją grę na Steam to muszę założyć firmę i co dalej?
@piotr-antyn:
Najprościej jest chyba na własną działalność to ogarnąć. Czyli 600zł ZUS (1200zł jak masz działalność dłużej niż 2 lata) i z tego co zostało zapłacić podatek dochodowy 18%
Co miesiąc oczywiście
Czyli, żeby sprawdzić, czy sprzedaż gier za parę złotych mi się opłaci muszę wiedzieć jakie mam zasięgi. W takim razie powinienem wrzucić pierwszą grę za darmo, sprawdzić ile osób ściągnie i jeśli będę podejrzewał, że zarobię więcej niż 600 zł na drugiej to wtedy dopiero założyć działalność i czekać na zyski. ( ͡ ͜ʖ ͡)

Ale jeszcze jedno pytanie będę miał. Rejestruję działalność i sprzedaję cały rok