Wpis z mikrobloga

Siema, mam jakies 40h na budziku w osu! i mam pytanie, zauwazylem ze wiekszosc graczy(wszyscy?) maja tak zwany "main finger" a ja gram uzywajac 2 na przemian. Czy to zle czy wszystko jedno xD
#osu
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tokidoki: tak sie zastnawialem bo moja celnosc mi sie nie podoba i szukam winnego ale sie dzisiaj skupilem troche bardziej na celnosci niz na combo i niby lepiej idze w tym aspekcie ;p
  • Odpowiedz
@karx: ogolnie to jest jedna zasada- graj jak ci wygodnie, to nie cs ze sa jakies optymalne ustawienia; i tak z czasem zaczniesz grac jednym palcem a nie dwoma przy wolniejszych mapkach
  • Odpowiedz
@karx: Imo singletapem łatwiej wyklikać do rytmu, ale wszystkiego można się nauczyć.

a ja gram uzywajac 2 na przemian

w sensie że nie ważne jak wolna jest mapa?
  • Odpowiedz
@tokidoki: no mnostwo osob tak robi na szybkich mapkach, bo jednym palcem tego nie wyklikaja; nasz kolega ma 40h, on na wolnych mapkach gra dwoma palcami
  • Odpowiedz
@Bulbet: no dokladnie, nie zaleznie jaka mapa uzywam 2 na przemian wiec powiecmy na 1000 kilkniec mam po 500+/- (najwieszky mam problem z strimami, mam wrazenie ze nie mam zadnej kontroli na celnoscia podczas streamow)
  • Odpowiedz
@karx: To o czym mówisz nazywa się "alternate tapping". Wielu graczy z wyższych pozycji rankingu uczy się tego, bo na bardzo szybkich mapach jest o wiele łatwiej używać zmiany palca od tzw. single tapa.

Łatwiej się gra nauczonym alternate tapu od przerzucenia nawyku single tapu do alternate. Grasz jak najbardziej poprawnie :P
  • Odpowiedz
  • 0
@karx zazdroszcze. To jak grasz nazywa sie "alternate" i bardzo pomaga w graniu mapek które mają więcej niż 240bpm. Teraz sie wlasnie tego alternejta ucze ale wychodzi miernie. Trzymaj sie tego jak grasz bo to naprawdę dobry nawyk
  • Odpowiedz