Wpis z mikrobloga

#mikromodlitwa #mirkomodlitwa Mirki i Mirabelki proszę o modlitwę za moje jeszcze nienarodzone dziecko. Nie chcę wchodzić w szczegóły ale maluch może być chory :( wyniki badań poznamy za 10 dni. Ja ufam że wszystko będzie dobrze, żona jest przerażona.
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Aganiok__: Dokładnie tak jak piszesz USG super:) Pappa kiepskie:( generalnie to dostaliśmy też wyniki nieoficjalne z uwzglednieniem większej ilości markerów, jak właśnie ta kość nosowa, jak przepływ przez zastawki i jakieś tam pierdoły i już wychodzi szansa 1:2000 ale to wyniki nieoficjalne, niby lekarz mówi że nie powinniśmy się martwić no ale sama pewnie wiesz, jak matka w ciąży ma się nie martwić o dziecko? Również powodzenia życzę, obyś miała
  • Odpowiedz
@MrBaka: Poproś o modlitwe, sam się pomódl może się uda. Ja tak zrobiłem, już pomijam fakt śmieszku, że akurat raka można leczyć więc jesteś w lepszej sytuacji.

  • Odpowiedz
@LB55 najważniejsze to żebyście się nawzajem wspierali we wspólnych decyzjach i przede wszystkim nie obwiniali się nawzajem ani siebie samych, bo to do niczego dobrego nie prowadzu
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Comprido nikt nikogo nie obwinia i nie zamierza, wiemy ze to po prostu sytuacja losowa każdemu moze się przytrafić a nikomu bym nie życzył.
  • Odpowiedz
  • 0
@LB55 z tego co czytałam test pappa to statystyka, często wychodzi błędnie, jeśli usg wyszło dobrze to nie ma się co martwić, na pewno malenstwo zdrowe.
My mamy 18. pierwsze usg :)
  • Odpowiedz
@MrBaka: załatw sobie relikwie świętego od raka, skuteczność porównywalna do modlitwy miliona katolików.

Zmarnowałbym sobie życie


@LB55: masz inne dzieci? Jeśli masz lub chcesz mieć to pomyśl nad tym, żeby w razie czegoś (co mam nadzieje się nie potwierdzi i będziesz miał zdrowe dziecko) im też życia nie zmarnować.
  • Odpowiedz
Jak to zakaz aborcji?! Moje życie, moje ciało, moje dziecko, mogę robić co chcę.

Dziecko z zespołem Downa? Usuń, po co ci, nie marnuj sobie życia i innym.

Typowy wykop
  • Odpowiedz
@Uuk_: Pierwszy rzut oka na bijące serce dziecka to jest coś magicznego:) Też trzymam się tej opcji, że Pappa to mało skuteczny test.

@lewaq3000: Co wy z tym marnowaniem życia... 'Dzień za dniem' nie oglądali? Nie mam innych dzieci ale planuję mieć. Wyobrażasz sobie powiedzieć im kiedyś 'mieliście mieć braciszka/siostrzyczkę ale były spore szanse, że będzie chore na zespół Downa to go/ją usunęliśmy'? Ja nie, jak któreś z
  • Odpowiedz
jak któreś z moich dzieci będzie odpukać chore to pozostałe wychowamy tak, żeby tego nie odczuły


@LB55: Szkoda, że jest to niemożliwe. Zawsze będziecie musieli zwracać więcej uwagi na chore, a drugie będzie się czuło zaniedbane. Co gorsze, jeśli was zabraknie (lub nie będziecie w stanie dalej się nim opiekować), to drugie dziecko (i jego rodzina) będzie się musiała zająć tym dzieckiem.

coś się popsuje to od razu do kosza i kupujemy
  • Odpowiedz
@stokujo: na co dla mojego dziecka chcesz się zrzucać? Ludzie z zespołem Downa w zależności od upośledzenia potrafią się ogarnąć, pracować, płacić podatki. I tak się zrzucasz na chorych ludzi co Ci robi za różnicę, czy idzie ta kasa na chorych z grypą, rakiem, niewidomych czy ludzi z zespołem Downa? Nie chcesz się dorzucać do kasy chorych zmień sobie państwo na takie z całkowicie prywatną służbą zdrowia. A mnie na
  • Odpowiedz
I tak się zrzucasz na chorych ludzi co Ci robi za różnicę, czy idzie ta kasa na chorych z grypą, rakiem, niewidomych czy ludzi z zespołem Downa?


@LB55: to, że nikt z nich nie wybrał bycia chorym. Ty wybierasz świadomie.
  • Odpowiedz
@stokujo: No w zasadzie to nie, bo każde z tych badań jest obarczone błędem statystycznym i żadne nie daje 100% pewności więc zawsze jest nadzieja na zdrowe dziecko tak samo jak zawsze jest strach, że może być chore.
  • Odpowiedz
@LB55: Trzymaj się brachu. Zdrowaśka za malucha poszła. Nie bój się, moim znajomym przepowiadali w Oławie rozszczep kręgosłupa i wodogłowie, matka na psychotropach z rozpaczy, polecali skrobankę a ona odmówiła. Dziecko urodziło się tylko z plamą na policzku, więc piękne rozwiązanie. Czego i wam życzę.
  • Odpowiedz
byłbym w stanie zrozumieć ludzi z niej korzystających (gwałt, śmiertelne ryzyko dla matki czy śmiertelna choroba dziecka) ale pewnie ani ja ani moja żona byśmy z niej nie skorzystali bo jesteśmy osobami wierzącymi


@LB55: jezu, religia to naprawdę rak jakich mało
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@skrajnaa moja religia moj wybór nie narzucam i nie zamierzam narzucać innym co mają robić z własnym sumieniem i ciałem

@dzejzon dzięki wielkie za wsparcie
  • Odpowiedz