Wpis z mikrobloga

Mirki dziewczyna wylała wodę w pobliżu laptopa. W szklance wg niej było max 50-100ml i większość trafiła na stolik ale i też trochę właśnie na laptop(uściślając na klawiaturę). Laptop jednak dalej działał, a ona zaczęła go wycierać, ale widząc,że w szparach przycisków dalej jest wilgotny to wzięła suszarkę i zaczęła to suszyć( nie skomentuje tego nawet...) i wtedy laptok się wyłączył i już włączyć się nie chce. Nie włączała go odrazu. Strzelam że suszarką wcisnęła wodę na płytę główną i to jest przyczyną. Niestety nie ma mnie w pobliżu bo już bym go rozkręcał ale ona sama się boi za to zabrać. Kazałem jej go obrócić klawiaturą w dół i obłożyć ryżem od spodu ale go nie ma (...). Mirasy da się tu coś uczynić więcej? Możliwe żeby tak znikoma ilość trwale go uszkodziła? Ile odczekać przed próbą włączenia?

#pytanie #pcmasterrace #komputery #laptopy
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Apacz449: W laptopie nie trudno żeby mała ilość wody uszkodziła cokolwiek, bo upakowane tam jest wszystko w kupę. Na pociesznie mogę powiedzieć Ci tyle że po całkowitym zalaniu telefonu na basenie i nawet próbie włączania go zaraz po tym nadal działał. Ale jak coś się przepaliło przy próbie włączenia, to tylko cud.
  • Odpowiedz
@Quanty: Najlepiej to sam się zalej spirytusem.

@Apacz449: Ogólnie, jesli laptop ma działać dłuższy czas, to nie obejdzie się bez pomocy osoby ogarniętej (lub serwisu). Sprzęt po zalaniu trzeba w miarę szybko rozebrać, wyczyścić pozostałości płynów, które się dostały - robi się to preparatami opartymi na izopropanolu, wysuszyć, potem usterkę usunąć i będzie spokój.
Ryż to raczej średnio pomoże :) Trzeba odpiąć urządzenie od zasilania, jeśli to możliwe
T34v2 - @Quanty: Najlepiej to sam się zalej spirytusem.

@Apacz449: Ogólnie, jesli ...

źródło: comment_RESiKBGKJpgwf1OpBnnoJntoaWDFSZFX.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz