Wpis z mikrobloga

@Elementx: wszystko jedno. 2 lezy troche bardziej na plasko. 1 moim zdaniem ma minimalnie lepsze klawisze. Mi sie strasznie te klawiatury podobaly, pracowalem na nich przez ponad rok zaczynajac od tej duzej z kablem i przechodzac do MK1. Z przyjemnoscia przesiadlem sie potem na klawiatury mechaniczne i juz nie mam zamiaru wracac do MK, chociaz zamilowanie do maly klawiatur nadal pozostalo. Maly skok klawisza meczy na dluzsza mete. Po za
  • Odpowiedz
@Elementx: zabrzmię jak jakiś antyfanboj ale myślę że za 650zł się tak średnio opłaca ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może pisze się na niej wygodniej (nie wiem nie czytałem nie sprawdzałem) ale mówimy o jakichś 200zł vs 650zł.

W tej cenie można kupić starą applową do cichego pisania + jakąś mechaniczną za np 400zł do pisania wygodniejszego ale głośnego
  • Odpowiedz
@Elementx: 2 ma wbudowane aku które dłużej trzyma niż 2 paluszki w 1. Fajniej też wygląda ale to subiektywne. !mam 1 w niezłym stanie do sprzedania, bo dostałem 2 z imac’iem. Dorzuce magic mouse w średnim stanie (sporo rys)
  • Odpowiedz
@PepeXD: Magic Mouse to zlo w kazdej wersji. Jezeli chcesz miec gesty to kup Magic Trackpad a myszki i tak uzywaj jakiejsc normalnej, polecam Logitech. Ja ostatniego maka sprzedalem jakis czas temu ale nawet wtedy uzywalem zestawu jaki mam teraz czyli klawiatura Magicforce 68 keys, brown switches (30GBP na Amazon) i mysz Logitech G600 (około 40 GBP). Polecam taki zestaw.
  • Odpowiedz
@PepeXD: Nie wiem jak w myszcze, bo zawsze lezala nieuzywana ale w klawiaturze paluchy trzymaja pol roku przy uzyciu 8h dziennie. Sadze ze myszce podobnie. Bezprzewodowe Logitecha jak M705 trzymaja 2 lata i wiecej. Moja M705 wlasnie padla od upadku po 2 latach uzytkowania a jeszcze kilka dni temu baterie pokazywaly 75% mocy, mimo ze siedza tam od nowosci (Duracell)
  • Odpowiedz
@PepeXD: Lewa trackpad, prawa mysz. Ja zamiast trackpada przypisalem skroty od gestow do dodatkowych przyciskow na mojej G600 (12 klawiszy z boku, ogolnie 20 klawiszy na myszce, na 3 warstwach czyli 60 mozliwych makr, wystarcza :D ) wiec zamiast swipe na touch padzie 3 palcami w lewo mam na przycisku G11 skrot Ctrl + ->
  • Odpowiedz
  • 0
@PepeXD: magicmouse to cudo, trzeba sie przyzwyczaic i miec bettertouchtool do wlasnych gestow, ale po pierwszych 3 tygodniach uzywania, nie wyobrazam sobie używania czegokolwiek innego. Teraz po kilku miesiacach przyznaje oficjalnie, ze to cudo.
  • Odpowiedz
@Elementx: ja wiem, że to cudo, bo testowałem jak kupiłem mnóstwo gadżetów ze sklepu apple, pytam pod kątem czy wybrać 1 czy 2, bo nie wiem czy warto dopłacać do akumulatora jeśli np. baterie wystarczą naprawdę na długo, a nie np. na 1-2 tygodnie.
  • Odpowiedz
@PepeXD: Nie wiem jak w myszcze, bo zawsze lezala nieuzywana ale w klawiaturze paluchy trzymaja pol roku przy uzyciu 8h dziennie. Sadze ze myszce podobnie.


@GreenFlem: a właśnie nie do końca. Nie wiem dokładnie o ile, ale baterie w myszce (1) znacznie krócej trzymają niż w klawiaturze (też 1), na pewno mniej niż miesiąc (raczej sporo mniej).
  • Odpowiedz