Wpis z mikrobloga

#dom #ekogroszek #ogrzewanie #piec #wegiel
Jak tam mirki odpaliliscie już swoje piecyki na ekogroszek ?
Pochwalcie się ile macie już kupione węgla na sezon i po ile tona :) bo ceny tej jesieni (latem już zaczynały iść w górę) wysokie no i ogólnie brak opału na składach. Jak przyjdzie ciężka zima to będzie dopiero problem :)
  • 10
  • Odpowiedz
@tomala92: ja odpalam już 3 czy 4 raz :P nie trzymam w trybie lato bo mam problemy.... a wegla tylko jakies 600-700kg bo zostały zapasy z tamtego roku a jeszcze tyyłka nie chciało mi się ruszyć na skład aby parę woreczków zamówić...
  • Odpowiedz
  • 0
@ultek
Ja latem spałem stare zasoby drewna ,które leżały od dwóch lat. W tym roku drugi sezon na ekogroszek ( ͡° ͜ʖ ͡°) piecyk od soboty odpalony, oby tylko zima była łagodna :)
  • Odpowiedz
@tomala92: ja w poniedzialek rano odpalilem bo sie chlodno zrobilo ponizej 21 stopni i wilgoc na oknach sie pojawila... w domu teraz mam pompki od podlogowki powylaczane, jedynie grzejniki w lazienkach odpalone a i tak sie robi ponad 22 stopni... u mnie poki piecyk i podajnik dziala to dziala ladnie, gorzej jak zaczynaja sie problemy :)
  • Odpowiedz
  • 0
@ultek
Teraz na noc też zakręcamy grzejniki na termostatach. A tak w dzień jak potrzeba to odkręcamy, żeby było te 22 - 22.5 max.
A co masz za piec, że takie problemy z nim są ?
  • Odpowiedz
@tomala92: galmet, ogolnie obsluga "przed" rewelacja. obsluga "po" praktycznie nie istnieje. telefonow nie odbieraja, na maile nie odpisuja, w koncu jak pojechalem osobiscie i dostalem bezposrednio kontakt do serwisanta to mi szczerze powiedzial ze nie ma teraz czasu bo tyle ma jezdzenia po ludziach i prosil aby przedzwonic wieczorem. od tamtej pory nie udalo mi sie do niego dodzwonic :)
  • Odpowiedz
  • 0
@ultek
O kurde to tragedia. Ja mam Defro, jedynie na początku jak miałem kilka istotnych pytań na temat ustawień pieca to dodzwonilem się bez problemu. Na maile odpowiedzi też dostałem dość szybko, bo potrzebowałem raz stary plik z softem, podesłali mi go błyskawicznie. Więc narazie nie ma co narzekać.
  • Odpowiedz
@tomala92: Siema, u mnie w sumie pali się non stop, latem grzeję wodę CWU mieszanką peletu i eko (2:1) w trybie letnim a teraz już z miesiąc mam włączone grzanie drabinki w łazience i jeden mały grzejnik u dziecka w pokoju (23'C). Dom na razie ogrzewam kominkiem, jak nie palę to mam 22'C jak rozpalę to tak mocniej dociągam do 23,5 i później już tylko po jednym kawałku drewna dokładam i
  • Odpowiedz
@tomala92 ja już odpalałem, dziś się co prawda nie hajcuje, bo nie jest źle ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale już niedługo będzie trzeba non stop grzać.. pitolenie z tym brakiem węgla i opału, propaganda, żeby ludzie więcej kupowali, ja kupowałem tu http://gielda-paliw.com i polecam, ceny ekogroszku tam wcale nie były też złe.. a wiadomo, że to lepsze niż węgiel. no ale zapasy są i już nie ma się
  • Odpowiedz
@tomala92: Nowy dom kupiony rok temu od dewelopera (ocieplony 10cm). 100m KW. Piec 12KW w tym roku palone od niedawna i po założeniu termostatów o dziwo spalanie zeszło do mniej więcej 12kg/doba (na tą pogodę) w zeszłym roku (bez termostatów) ile bym nie zasypał, tyle zeszło. Groszek nie najwyższych lotów czeski 20-23MJ/kg kupione 2t i temp. w chacie 21-22c
  • Odpowiedz