Wpis z mikrobloga

@viktorPL: żona zamawiała i nic nie urosło.
Kupiła nasiona kilku jak nie kilkunastu kwiatów i wszystkie wyglądały identycznie.
Przejrzyj sobie zdjęcia z aukcji, jak ktoś sprzedaje różne rośliny a na zdjęciach kupujących nasiona wyglądają identycznie to chyba nie warto kupować.

Ale ja tam ogrodnikiem nie jestem, więc mogę się mylić. Bazuję tylko na tym co zaobserwowałem na żywo.
  • Odpowiedz
@viktorPL: nasiona wyglądały identycznie.
Tylko, że żona kupiła nasiona kwiatka o nazwie hoya, tylko w różnych odmianach, więc albo różne odmiany mają takie same nasiona, albo chińczyk zapakował jakieś śmieci z podłogi.
A na innych aukcjach te same kwiatki miały inne nasiona.
  • Odpowiedz
@BoKoR: chciałem mamie jakieś rzadkie rośliny, których w PL nie można dostać zamówić pod choinkę, bo ona ciągle w ogródku siedzi, jakieś drzewka bonzai, pnące kwiaty bo chciała obsadzić garaż. W sumie zaryzykuję, najwyżej nic nie urośnie, albo jakieś badyle :D
  • Odpowiedz
@woland666: @viktorPL:
Ja zamawiałam nasiona, to kosztowały kilkanaście centów a chciałam dobić 2$ przy tańszych rzeczach, by wskoczył rabat i zapłacić tylko centową nadwyżkę ( ͡° ͜ʖ ͡°) niektórzy anulowali potem zamówienia tego, ja miałam wylane czy nie.
Potem doszło, na szczęście wszystko zapakowane w jeden packet, ale każde nasiona z osobna. Nie były takie same, wyglądały różnie, małe brązowe kulki, duże brązowe kulki, nasionka jak
  • Odpowiedz
@viktorPL: bonsai to sztuka formowania roślin, jeśli nie będziesz jej przycinał latami i prowadził, to wyrośnie zwykły fikus. Bonzai to nie jest gatunek.
Ludzie kupują na allie nasiona tęczowych truskawek albo innych nieistniejących cudów. Moim zdaniem nie warto.
  • Odpowiedz