Wpis z mikrobloga

tak z ciekawości mirki, jest coś poniżej "podstawowej" wiedzy o danym języku/technologii? o co mi chodzi - przez takie 3.5 roku np miałem do czynienia z c# na studbazie, coś tam się pisało, czytało o tym języku, nawet tworzyło jakieś proste appki czy projekty ale nic rozbudowanego a potem w sumie nie miałem do czego i po co wykorzystać tego języka, tylko pytanie jak to wpisywać w CV? bo pewnie jakbym miał do wykonania projekt w asp.net mvc to wraz z dokumentacją bym dał radę, tylko właśnie problem w tym że nigdy jakoś większego takiego projektu się nie robiło, czy to nazywa się to podstawowa znajomość czy jest jednak coś poniżej? czy może w ogóle jak się mierzy w inne języki to nie warto w ogóle wpisywać styczność z innymi językami tylko to co ważne? jak w ogóle pracodawcy patrzą na takie coś gdzie miało się do czynienia z różnymi językami itp? nawet nie mając zaawansowanej czy jakieś podstawowej wiedzy do utrzymania jakiegoś rozbudowanego projektu?
#programowanie #cv #csharp
  • 7
  • Odpowiedz
@Jurigag: Sama znajomość języka to nie jest zbyt wiele. Podstawową znajomość C# możesz zdobyć w 1-2 dni, weź pod uwagę, że w przeciągu 3,5 roku wyszedł C# 6.0 oraz C# 7.0. Wiesz jakie nowości wprowadził? Oprócz języka warto znać inne frameworki takie jak EF czy MVC które niemal na pewno bedą Ci potrzebne w pracy.
  • Odpowiedz
@Kris10: no to do czynienia z MVC czy EF miałem jak najbardziej tylko że i tak w c# szukać pracy nie będę, chodzi mi głównie o to czy warto to jakkolwiek wpisywać jak celuje w inne technologie czy nie
  • Odpowiedz
@Jurigag: ja jak aplikowałem na stanowisko programisy .NET to wpisałem tylko technologie związane z tym stanowiskiem. Przyszłego pracodawcę nie będzie obchodzić znajomość Javy czy C++ jak aplikujesz na programistę C#
  • Odpowiedz
@Jurigag: @Kris10: Według mnie znajomość Javy czy nawet tego C++ może być w jakimś stopniu na plus. Zgodzę się, że jeżeli aplikujesz np. na stanowisko web developera to faktycznie bez sensu wpisywać znajomość C#, ale jeżeli aplikujesz na Javę, to (wydaję mi się, że) znajomość/doświadczenie w C# stawiają Cię wyżej niż osobę bez niego. Dlaczego tak uważam? Bo te języki są podobne, wymagają podobnego podejścia, sposobu myślenia, oba opierają się
  • Odpowiedz
  • 0
@Jurigag Wg. mnie warto wpisać jako umiejętności, skoro potrafisz stworzyć sam aplikację w danym jezyku. Tylko na plus, że jesteś wszechstronny i nie skupiasz sie na jednej technologii.
  • Odpowiedz