Wpis z mikrobloga

@matra: analizowałem ostatnio wydatki na druk i sens zakupu drukarki. Wyszło mi, że rocznie drukuję ok 10-15% kosztów zakupu drukarki, a więc nie ma sensu.
Fajnie mieć pod ręką drukarkę, ale jakościowo i ekonomicznie ja sam wolę iść do punktu, gdzie tę jakość mają i wydrukować raz na czas.
Policz a odpowiedź sama przyjdzie :)
  • Odpowiedz
Kup sobie EPSONA drukarkę z CISS. Tuszę kupujesz w dużych pojemnikach więc wydruk wychodzi cie grosze. Raz w tyg wydrukujesz kartkę żeby ci nie pozasychała głowica i będzie śmigać (chodź ja drukuję raz na kilka miesięcy i nie mam problemu z głowicami)
@matra:
  • Odpowiedz
@WooSan: @Nalain: @gali20: @Moonman: @goras:
Nie będę się odnosiła do poszczególnych wypowiedzi, napiszę ogólnie.
- drukarka ma być mała (więc laser odpada)
- skoro patrzę na drukarkę za ok 350zł, raczej nie chcę droższej, myślałam kiedyś o max 600zł, ale wolę mierzyć siły na zamiary (więc laser tym bardziej odpada)
- drukuję na 240-250g, za 300g się nie obrażę - papier 80g
  • Odpowiedz
Ewentualnie Brother j105 teraz mi się rzucił jako niby super wydajny, tusze kupowane oddzielnie po ok 35zł/szt
  • Odpowiedz
@Nalain: takim podstawowym czyszczeniem może się na spokojnie zająć mój Tata pod warunkiem, że nie zajechałabym głowicy, więc o tyle pół biedy

@Moonman: wiesz coś więcej na jej temat? Wydajność? Głowica/zasychanie? Wszystko ok? Rzecz w tym cholera, że na pewno nie będę drukowała codziennie. Potrzebuję mieć taki sprzęt pod ręką - rzadko bo rzadko, ale brak drukarki wielokrotnie dał mi po dupie, choćby ostatnio kiedy musiałam znajomej na
  • Odpowiedz
@matra: szczerze? tak #!$%@? z roboty wróciłem że nie mam siły chyba 1800 stron na kolorze i 3600 na czarnym wydajność, oczywiście nie na startowym tylko normalnym, ludzie kupują jak #!$%@? u mnie i nikt nie wrócił ze skargą w sobotę ci sprawdzę
  • Odpowiedz
@matra: ok, posprawdzałem i wychodzi na to że z twoim budżetem możesz kupić jedynie Epson L310. Oczywiście mowa o nowych drukarkach. Ma ona fabrycznie zamontowanego CISSa (system stałego zasilania w tusz) więc nie powinno być problemów z jego obsługą. Użytkowanie takiej drukarki jest bajecznie tanie, a tuszę możesz dostosować do zadania (dedykowane pod foto, pod sublimację itd.)
Ważne tez jest żebyś sobie sprofilowała drukarkę (wgrała odpowiednie profile kolorystyczne pod dany
  • Odpowiedz
tak #!$%@? z roboty wróciłem że nie mam siły


@Moonman: ale spoko, mi się jakoś ultra nie spieszy, lepiej dostać dobrą odpowiedź później niż nie dostać jej w ogóle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
tak więc @Moonman i @goras bo jeszcze i tak zamierzam sama poczytać, ale możecie zerknąć na swoje wypowiedzi i porównać co byłoby lepsze - Epson czy Brother?

  • Odpowiedz
@matra: i Brother i Epson robią świetne drukarki.
Ja analizowałem dokładnie wybór drukarki ~4 lata temu jak otwierałem firmę i potrzebowałem drukarki do druku sublimacyjnego. W dalszym ciągu w grę wchodzi jedynie Brother i Epson. Tak że obie firmy mogę polecić. Drukarki które dobrze działają z tuszami sublimacyjnymi, będą mało awaryjne z normalnymi. Tusze sublimacyjne są gęstsze i bardziej lepki przez co szybciej zapychają głowice. Pomyśl jeszcze takich modelach BROTHER
  • Odpowiedz