Wpis z mikrobloga

@dob3k: ? obie karty są na równi przecież, raz 1060 lepszy, raz 480 lepszy, a rx 480 zwyczajnie starczy na dłużej z dwóch powódó, 8gb vramu i to że jest to karta amd także przez 3-4 lata będzie miała optymalizacja do nowych gier w porównaniu do nvidii przez jakiś rok jeszcze
@Jestem_Tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=Er_Fuz54U0Y tutaj wideło o którym wspomniałem. No na zegary i5 się nic nie poradzi. Na ram już tak, a i odstawiając na bok testy. W realu różnice max 5% na korzyść Intela to przynajmniej dla mnie nic strasznego jeśli wziąć pod uwagę socket na 4 lata i te 4 wątki więcej. Choć nigdy nie mówiłem, że R5 1400 to b. dobry procesor. Najwyżej taki "meh". 50 zł mniej i rozmowa
@dob3k: czemu? gtx 970 przy premierze r9 390 miał tylko około rok dalszego życia, potem już był legacy, do 390 dalej wychodzą optymalizacje w sterownikach, no to w tych grach na dx12 ryzen radzi sobie zwyczajnie lepiej, pomijając rotr i nvidie gdzie jest bug w sterowniku, poza tym 1400 akurat to strasznie kiepski wybór, przejrzyj testy 1500x i 1600 na youtubie, praktycznie konkurencyjna wydajnośc w porównaniu do intela, chłodzenie do oc