Wpis z mikrobloga

W jaki sposób najlepiej zacząć naukę gry w pokera "na poważnie"?

Kilka miesięcy temu zacząłem grać na PS. Gram MTT i SNG za max. kilka dolarów. Jak wygląda tam gra to wiadomo - nie ma to za wiele wspólnego z grą bo latają tam all-in w każdym momencie z każdej pozycji z każdymi rękami. Wydaje mi się, że typowa gra zaczyna się dopiero na chwilę przed płatnymi miejscami i już w płatnych, choć też nie zawsze. Do tej pory najlepiej mi szło w w MTT tak do max. 1000 graczy choć im bliżej 500 tym lepiej. W tych 2000 czy 3000 to lipa.

Mam pytanie do bardziej doświadczonych graczy jaką drogą najlepiej iść bo wydaje mi się, że to co robię do niczego nie prowadzi. W jaki sposób najlepiej zacząć naukę gry?

Czy dobrym wyjściem było by zaczęcie od MTT z wpisowymi 10-20 dolarów? wydaje mi się, że tam już gra bardziej przypomina grę w pokera. Z drugiej strony oglądając grę srteamerów też widać, że wiele osób ma tam fantazję albo po prostu świadomie liczą na swoje 20-30 proc. szans na wygraną przy showdownie.

Czy po prostu nie rozumiem w ogóle tej gry i gra w pokera wygląda tak właśnie jak wygląda i nie ma sensu szukać ten "normalnej" na innych stawkach bo to co jest jest normalne i albo się dostosuję albo lepiej zacząć grać w szachy?

Wydaje mi się, że dam radę i chciałbym spróbować gry w pokera i mocniej się zaangażować ale zarazem nie chciałbym tracić czasu na grę która do niczego nie prowadzi. Na dzisiaj kilka czy kilkanaście tysięcy cebulionów mógłbym "zainwestować w siebie" oczywiście o ile to będzie miało jakiś sens.

Ktoś by coś doradził?
#poker
  • 19
@44Fish Mówisz że poziom gry na micro jest żałosny i dlatego chcesz wejść na wyższe stawki? To nie ma sensu jeżeli sądzisz, że poziom na micro jest słaby to to prostu na początku go przejdź, a nie będziesz się brał za stawki na których swing w przypadku mtt może być bardzo duży. Zweryfikuj swoje umiejętności, swój mindset, a potem bierz się za wchodzenie wyżej. Są ludzie, którzy na tyle dobrze grają np
@Nanosza: dziękuję za komentarz,

np. sporo grałem SNG 45/180 za 1$ i na tych turkach jestem w stanie być do przodu na kilkanaście procent ROI (ponoć to przyzwoity wynik na dłuższą metę) ale właśnie grając dziennie po kilka czy kilkanaście takich turniejów w skali miesiąca to mi nie da więcej niż 1 dolar na godzinę gry czyli... poniżej płacy minimalnej w naszym kraju,

z mindsetem miewam problemy i raz potrafię się
@44Fish: Nie wiem czy płatne treningi na tym etapie są ci potrzebne. Wydaje mi się, że przy odrobinie chęci te stawki spokojnie przejdziesz samemu, a trenera możesz wziąć trochę wyżej, gdy pojawią się jakieś pierwsze problemy.
Grając na takich niskich stawkach godzina treningu z trenerem będzie cię po prostu za dużo kosztowała, bo sam nie widziałem trenera który oferowałby się za mniej niż $30 za godzinę, a w twoim przypadku to
@44Fish: nie słuchaj tego, jeśli chcesz grać na poważnie to bierzesz trenera z miejsca i uczysz się, bez sensu zebys marnowal duzo czasu na naukę samemu. oczywiście można ale z kołczem ogarniesz wszystko 100 razy szybciej niż samemu.
@44Fish: Tak jak pisali poprzednicy, jeżeli BR nie pozwala Ci na granie droższych turków to tego nie rób, wariancja przy turniejach jest bardzo duża i zdarzają się spore swingi (miesiąc, dwa bez shipa, szczególnie na tych 1-2k). Jeżeli $/h się nie zgadza, ale robisz pozytywne ROI to może spróbuj dołożyć parę stolików?

Jeżeli chodzi o naukę to nie wiem czy grasz LAG czy TAG. Generalnie "stara szkoła" uczy grać tight ("tight
@mastal88: nie wiem czy mi BR pozwala czy nie pozwala bo teraz siedzę na mikrostawkach a jeżeli byłoby to zasadne to mogę wpłacić 5 czy 10 czy 15 tys. zł i grać na odpowiednio wyższych stawkach. Pytanie czy to zasadne i aby za pół roku nie okazało się, że nic z tego nie wynika i raz, że straciłbym te pół roku klikania a dwa, że pewnie i ten BR.

Dobrze mi
@44Fish: Jeżeli jesteś w stanie przeznaczy takie pieniądze na grę, to myślę że możesz spokojnie grać MTT za 2-5$ (te 500 o których @giedmayt pisze jest dość dużo, myślę że na duże MTT 1-2k osób 250BI powinno być ok BR).

Np. w późniejszej fazie turniejów powszechny jest 3bet all-in na flopie od gracza z draw do koloru czy strita przy pewności, że zostanie ten all-in sprawdzony. Ma się wtedy tylko ok.
@mastal88: ja w tej chwili już gram sobie te MTT za kilka dolarów (głównie $2,2) ale nie wiem do czego ta moja gra powinna prowadzić bo nawet będąc dochodowym graczem i mając sensowne realne statystyki to cały czas są to niewielkie pieniądze a poświęcając sporo czasu i mocno się angażując oczekiwałbym zostania tym typowym pokerzystą15k :)

no właśnie, gdyby postawić pytanie w takie sposób, tj. jaka jest najlepsza, najszybsza (w sensie
@44Fish: wydaje mi się, że każdy w miarę rozgarnięty człowiek może zadomowić się na midstakes. Nie obiecuję, że będziesz odpalał super tuesday co tydzień, ale nie musisz być jakiś bardzo wyjątkowy żeby dojść do zadowalającego poziomu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@44Fish: no co ci moge powiedziec, odezwij sie do @Pajalockk on ma dobre nauczycielskie podejscie(ja bym nie potrafil byc kolczem) i ci wszystko powie i przy okazji mozesz wziac u niego kolczingu za pol darmo a on naprawde niezlego ma skilla