Wpis z mikrobloga

Pierwszy mój Lapras i to na dziko. IV kiepskie: 3/9/11. Ataki frost breath & Ice Beam. Pytanie czy warto w buddy i karmić do maksimum (28 lvl here). Czy lepiej nadal Snorlaxa(CP aktualne 2444) w buddy prowadzać (71-78 IV) z Zen/Hyper Beam?
@Dryblas doradź jako ekspert.
#pokemongo
  • 18
  • Odpowiedz
@Gryllen: Snorlaxa, Laprasy pomału wypadają z gymów i nie opłaca się w nie inwestować, z powodu niskiego CP. Jeżeli nic się nie zmieni to niedługo podzielą los Poliwrathów i Slowbro
  • Odpowiedz
@Gryllen: Nie warto karmić, poczekaj aż wykluje Ci się z sensownym IV. To samo ze Snorlaxem 71-78 Iv to nie jest dużo. Musisz być cierpliwy i zbierać cuksy. Co do partnera buddy na event to dalej Snorlax bo masz ewentualnie kandydata na którego możesz te cuksy użyć a taki Lapras może Ci się nie trafić szybko a cukierki będą czekały.
  • Odpowiedz
@Waleczny_ramol: Vapek, Rhydon, Snorlax, Dragonite, Gyarados. Z naciskiem na Vapka i Gyaradosa. Niektóre gymy zaczynają się już teraz od 2700CP, a to wszystko będzie rosło. I nieważne, że Gyarados, Rhydon i Dragonite to beznadziejni obrońcy, ich wysokie CP się liczy. Sam z bólem serca/dupy wymaksowałem ostatnio Rhydona i Twisteradosa.
  • Odpowiedz
@Waleczny_ramol: Tutaj interesujące dane z San Francisco: link

Wiadomo, że trzeba wziąć pod uwagę charakterystykę regionu (pewnie o wiele więcej Dratini)

It is not surprising that Dragonites accounted for over a third of all Pokemon placed in Bay Area gyms.


What is somewhat stunning to see is that a whopping 71.4% of all gym defenders belong to just three Pokemon species: Dragonite, Gyarados, and Rhyhorn
  • Odpowiedz
No i jeszcze a propos Laprasa, jak jego dotyczył oryginalny post:

Most surprising is the fact that Lapras, one of the best defenders behind Snorlax, totals only 17 out of 2,800 Pokemon placed in gyms, barely at 0.6%.
  • Odpowiedz
@Dryblas Tak jak napisałeś CP > Dobry Pokemon do obrony ale średnie Cp. A dlaczego ? Chodzi tylko i wyłącznie o wysoką pozycję w gymie. Ludzie zajmujący ostatnie pozycje w gymie są często pokonywani przez ludzi z własnych teamów posługujących się innymi kontami żeby tylko wywalić ostatniego i zrobić miejsce dla siebie i tak koło się zapętla i statystki nie kłamią.
  • Odpowiedz
@Dryblas: Dzięki za odpowiedź. Na szczęście gram w mieście powiatowym i tutaj ta moda jeszcze nie dotarła. W takim razie trzeba karmić Rhydona z Mud Slap/ Earthquake 11/14/15 i CP 2544. Chyba zamiast Snorlaxa wrzucę tego kolesia w buddy bo Vapka mam już maksymalnego jak na mój poziom i dalej podnieść nie mogę. Rhydon jeszcze nie jest maksymalnie rozwinięty a przebije Vaporeona na bank.
  • Odpowiedz
@Gryllen: Chodź ze Snorlaxem, tym bardziej teraz. Ze Snorlaxem nigdy eventu nie będzie, nie ma ich w nestach, jest o wiele rzadszy. Rhyhorny można dostać na każdym kroku.
  • Odpowiedz
@Dryblas: Dzięki za radę. Zastosuje się. Niestety -8 nie zachęca do spacerów. A co z Arcanine? Bo właśnie widzę że nest Sandshrew został zastąpiony nestem Growlithe. Opłaca się to zbierać dopóki jest nest?
  • Odpowiedz
@Gryllen: Zbierać tak, bo pokemon fajny i mocny nawet po nerfie. Dobrze się nim bije Laprasy (jak już ktoś wstawi) i Exxe (to samo). Ale tylko do ofensywy, więc nie wydawaj za dużo dustu i candy na niego.
  • Odpowiedz
@Szybki_Gibki_Parkur, @Dryblas Dzięki za rady. Czyli nie ma co czekać tylko łapać Growlithe i zrobić parę Arcanine powyżej 90%. Jeden już jest, właśnie wyhodowany, 15/11/15 Cp 1604 z Fire fang i Fire Blast. Nie karmię go bo jak Dryblas pisał Laprasa 2400 zjechał pięknie.
  • Odpowiedz
@Nusretin: We Wrocku w centrum stał nasz gym, w którym ciągła rotacja doprowadziła do tego, że na najniższym miejscu był pokemon z 3k, a i tak gym nie wytrzymał do następnego dnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dryblas: Ten akurat stoi długo, bo cały obszar trzymamy czerwony już od 2-3 msc. Ale takich sytuacji jest coraz więcej i głupie 10 CP zaczyna robić sporą różnicę jeśli chodzi o pozycję w gymie.
  • Odpowiedz