Wpis z mikrobloga

Cześć! Wiecie może co warto kupić na ali w kwestiach detailingowych? Widziałem kiedyś niebieską glinkę, tanią po 3.5$. Ogólnie też przydałyby się jakieś sprawdzone pojemniki etc.
I ogólnie jeżeli chodzi o detailing - do wakacji chce zebrać jakieś małe grono kosmetyków (zmiana auta, więc będzie się dbało przez pierwsze kilka miesięcy :D ), więc może doradzicie do warto przez ten czas skompletować. Słyszałem kiedyś, że w przypadku jednego czy dwóch aut warto zainteresować się próbkami różnych kosmetyków, że taka ilość w zupełności wystarczy? Potrzebuje konkretnie... wszystkiego. Bo nie mam nic :D Więc płyn do felg, szampon który można sobie przed bezdotykową nanieść bo zazwyczaj na tych bezdotykowych to te szampony jakieś takie... ;) Jakąś gąbkę, mikrofibry trochę do osuszania, wosk na twardo, mokro po myciu (bardzo mocno interesuje mnie czarny lakier więc...), glinka... Do wnętrza też by się przydało coś, zwłaszcza do pielęgnacji skóry (a no bo tylko to wchodzi w grę :D), więc... no... wszystko :D
#detailing #aliexpress
  • 32
  • Odpowiedz
korci mnie rękawica z owczej wełny, zamiennik do CarPro i Pianownice też mozesz kupic. Chemii raczej nie kupuj, scierki... poszukaj dobrej hurtowni, ja znalazlem u siebie rewelka ( po 4zł i jak Kirklandy).
  • Odpowiedz
@widmo82: Będziemy wdzięczni za wszelakie info co warto a czego nie i gdzie :D
@marekwww: nie no chemię oczywiście z allegro czy sklepu który obraca się w tej branży :P Widziałem też gdzieś na YT filmiki gdzie używali takich fajnych spodków do wiadra z wodą, dzięki którym ewentualny syf jaki pozostał po wstępnym myciu opadał na dno podczas płukania gąbki, ale nie wiem czy nawet jakby było na
  • Odpowiedz
@marekwww: pady do wosku? raz kupilem - syf, mozesz podlinkowac jakie brales? Gąbka z mf? Do czego?
@LrPrl nie czytasz forum #kosmetykaaut ?
Nie mowcie ze uzywacie gąbek do mycia auta albo szczotki od zamiatania :D
Co do zabawek: (poszukajcie czy to najlepsza oferta cenowa)
https://www.aliexpress.com/item//32478824308.html - trzeba doszukac pod swoją myjkę, ja mam Nilfiska i pierwszą pianownice kupilem w PL ze sklepu wera, ale kusi mnie teraz wlasnie ta.
https://www.aliexpress.com/item//32585895228.html - gabki
  • Odpowiedz
@widmo82: Nie, nie! Absolutnie. Ja na myjnię bezdotykową raz w miesiącu jeżdżę :D Bo aktualnie mam takie auto typu "bezproblemowo ma dowieźć do pracy" :) W wakacje chce kupić coś fajnego w cenie 13-14 tysi. Myślę nad Alfą Romeo GT lub 159 - ale ta druga ledwo w budżecie się mieści więc bardzo ciężko znaleźć coś w niezłym stanie.
O takie auto już warto dbać i mam zamiar to skutecznie
  • Odpowiedz
@widmo82: wiea masz tych baniek wet coata? konczy mi sie to bym dokupil tak z litra.. podasz cene?
@ChineseMobilePhones: ogolnie dodam od siebie ze sprzety od Gyeon'a sa bardzo dobrej jakosci, kiedys na promocji kilka recznikow kupilem (przy okazji jak wet coata kupowalem) to mi tate zazdrosci (zwlaszcza takiego waflowego do suszenia. Ale wracajac do Twojego pytania o mycie to:
1) plukanie - zeby pozbyc sie najwiekszego syfu
2) mycie piana aktywna i splukanie - pozbyc sie drobniejszych syfow
3) domywanie gabka - czysciuchno bedzie (I bez syfow nic nie porysujesz, ale na wszelki wypadek myc kolistymi ruchami i nie tarzac gabki po dnie wiaderka.. chyba ze masz to sitko na dno wiadra) aaa i dwa wiadra - jedno do plukania gabki a drugie
  • Odpowiedz
@ChineseMobilePhones: @malyaleBYK:
Nie jestem typem co mowi znajomym: u mnie szybkie coweekendowe mycie to 4h :) Wiec nie czuję się na silach by cos sugerowac :) Jak nie mam grubego brudu/błota to nigdy nie płukam go przed oplozeniem piany - wtedy szybciej spływa. Spłukuje piane i myje szamponem za pomocą rękawicy z włosia. Kiedys bylem głupi i mylem gąbką a pozniej przesiadlem siena taka scierke z frędzlami mikrofibry,
  • Odpowiedz
@widmo82: w sensie, ze kazdy ma swoj sposob i ja to rozumiem, ale szukam takiego zlotej kolejnosci - cieplej sie zrobi to sprobuje tego co piszesz dokladnie.

Jesli chodzi o pianownice to kiedys ktos cholera wklejal taka zolto-czarna chyba na wąż, nie wiem tylko czy ona dobra była..
  • Odpowiedz
@widmo82: Tak, widziałem jakieś na YT, na wąż oraz ręczną. Szczerze? Ta ręczna wydaje się lepiej działać niż ta na wąż, bardziej przypomina to pianę :P

Powiedz mi... Jeżeli już mam "jakiś" wosk na aucie, to spokojnie mogę taki gyeon nakładać czy nie? Jak radzić sobie z twardą wodą? Można jakiś środek dodawać do płukania auta? :P
  • Odpowiedz
@ChineseMobilePhones: pkt 6) w sensie ze jak masz juz albo starsze auto albo bardziej styrene to wieksze ryski monza (ponoc - sam tego nie robilem) drobna pasta polerska zalagodzic i sprawic ze nie beda (tak) widoczne.

sprzeczne opisy? raczej to wszystko zalezy:P
po pierwsze primo

Jak nie mam grubego brudu/błota to nigdy nie płukam go przed
  • Odpowiedz
@widmo82: na wonsz :P
tylko ze wychodzi troche lepiej niz jakbys wall szampon z woda do butelki po ludwiku i sobie proskal... ale zawsze jest to troche lepiej.
zgadzam sie z @lrprl reczna juz lepsza bo przynajmniej piane lepiej "ubije", ale trzeba sie wiecej nameczyc (jesli mowimy o tym samym typie recznej) i zajmie wiecej miejsca niz taka na wonsz.

pytanie tez tylko o gyeona - producent sugeruje uzycie
  • Odpowiedz
@LrPrl: ręczną pianownice miałem: chyba jako jeden z pierwszych przerabiale marolexa - sprzedalem bo niestety ale do ogarniecia 3 aut w tym Vivaro - oj trzeba się nabić piany :)
Gyeon podobno bardzo dobrze wspolgra z woskami. Twarda woda... sa zmiekczacze wody, ale z rok temu ten co ja widzialem to kosztował prawie tysiaka (mowie o takim wpinanym przed myjką wody).
widmo82 - @LrPrl: ręczną pianownice miałem: chyba jako jeden z pierwszych przerabiale...
  • Odpowiedz
@widmo82: Robiłeś typową konserwacją do podwozia prawda? Jak świeża i jest gdzieś za dużo jej to aż "kapie" a nawet po kilku tygodniach dale jest taka lepka :P U siebie w punto to robiłem - podłoga była w świetnym stanie, kilka ognisk korozji, wyczyszczone i niepodładowane - starałem się znaleźć wszystkie takie małe ogniska. Później okleiłem rurę wydechową i na wszystko podwójną warstwę jak pierwsza trochę przyschła.
Kurde z 3
  • Odpowiedz