Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki i Mirabelki

Chciałbym prosić Was o pomoc w wyborze aparatu. Do tej pory udało mi się wyłonić dwa modele bezlusterkowców które najbardziej przypadły mi do gustu, prosiłbym by ktoś kto zna się na temacie rozpętał tutaj potężną burzę mózgów i pomógł podjąć mi ostateczną decyzję. :)
Modele o których mowa to:
-Sony A6000
-Olympus OM-D E-M10 mark II

Mój budżet to 3000!(znaczy nie 4000 i nie 5000, a na pewno nie 10.000) ( ͡º ͜ʖ͡º)

Zależy mi na czymś średniozaawansowanym, czymś co pomoże mi wdrożyć się w temat i przy czym nauczę się obsługiwać aparat w innym trybie niż 'auto'. Zależy mi też na jakości zdjęć, szczególnie w słabym oświetleniu - kościoły, opuszczone budynki, miasto nocą etc, ale także żeby sprawdzał się ze zdjęciami przyrody. Pewnie to sporo wymagań. Kolejnym, za to, jest rozwojowość, fajnie jak będzie możliwość dokupienia po jakimś czasie dodatkowego obiektywu który "upiększy" te zdjęcia :D

Ogólnie długo myślałem i kompletnie nie wiem co wybrać. A może lepiej będzie wziąć budżetową lustrzankę? Jak myślicie?

Pomocy,

mam nadzieję, że nie nadużyłem tagów, jeśli tak to przepraszam
#pytanie #kiciochpyta #pomocy #aparat #fotografia
  • 7
@tadyo: Uzasadnisz jakoś swoje polecenie? :D jesli chodzi o bezlusterkowce to w zasadzie w gre wchodzą tylko te dwa co podałem. Reszta nie wydała mi się specjalnie interesująca.
@AliR jaakis czas temu mialem podobny dylemat
Jako laik , zaden fotograf , kupilem ten aparat za 999pln nowke w euro rtv
Po pol roku uzytkowania daje mi dokladnie to czego occzekiwalem tj zmienne obiektywy , full manualne ustawienia , a jak mi sie nie chce to bardzo sprytny idioten tryb , gdzie aparat swietnie dopasowuje wszystkiee parametry , dodatkowo mnostwo trybow , filtry , wifi , rozmiar , czas prracy na
@AliR: ja mam A6000 kupiona używka za 1400 ale jade na zabytkowych manulanych obiektywach na M42 do czasu az nie wygram w totka by kupic jakis spoko obiektyw ;)
@tadyo: Brzmi świetnie, na szybkości jednak podejrzałem przykładowe zdjęcia i widze sporo szumów przy ciemniejszych zdjęciach. Jednak jest to też 1/3 przewidzianych wydatków. Chciałbym w tym budżecie wybrać najlepsza możliwość.

@breja: A jak ogólnie oceniasz pracę z A6000? Wybrałbyś ten model raz jeszcze?

@Szczurinios: NIGDY! ( ͡° ͜ʖ ͡°)