Wpis z mikrobloga

Ja tak ciągle zastanawiam się o ból dupy aborcja. Nie biorąc pod uwagę nowej ustawy to #!$%@? zakaz jest jak najbardziej prawidłowy. Aborcja powinna być możliwa tylko jeśli dziecko pochodzi z gwałtu. A nie na zasadzie oj nie. #!$%@? się i dałam dupy. Ponos odpowiedzialność za swoje czyny. Jak tak bardzo dziecka ni chcesz to oddaj do adopcji. Daj szansę na życie a nie decyduj za nie.

#niepopularnaopinia
  • 18
@PierwotnyChips: Najlepiej jak płód zabija matkę to wtedy mówi się trudno, taki peszek xD.

Swoją drogą szybciej wyskrobie to prywatnie potajemnie niż będzie się użerać z czyjąś zgodą.
@PierwotnyChips: Zabicie dziecka z gwałtu to też morderstwo. Za to dopuszczałbym aborcje, jeśli życie kobiety jest zagrożone w wyniku ciąży, choć tylko jeśli nie wiedziała, że będzie zagrożone przed zajściem w ciąże. (np. była chora na coś, ale wyszło dopiero, gdy zaszła w ciąże; jak wiedziała, że jest chora i się nie zabezpieczała, to jej problem czy przeżyje)
@TX1683: Hola hola, ale spłodzenie dziecka to nie jest cel gwałciciela. Wiesz jaki mam problem z tym projektem? Że nie pozostawia wyboru. Żadnego.
Zauważ, że obecna ustawa nie mówi, że każda ciąża z gwałtu ma zostać usunięta, tylko że kobieta ma prawo to zrobić. Są kobiety które podejmą taką albo inną decyzję, ale mają możliwosć podjęcia jakiejś decyzji w tej i tak niewesołej sytuacji.
Obecny projekt zabiera wybor.
Pomijam kwestie sledztwa
@TX1683: Okej, tylko zdajesz sobie sprawę, że ciąża to wysiłek dla kobiety i obciążenie, na które (w przypadku gwałtu) nie musi być gotowa. Na 9 miesięcy zostaje ubezwłasnowolniona, jeśli pracuje, musi iść na zwolnienie. Tutaj nie zadziała argumentacja "wiedziała do czego prowadzi seks", bo nie wyraziła na to zgody, a jest de facto jedyną osobą, która ponosi konsekwencje.
Nie wydaje mi się to uczciwe względem kobiety.
@SiewcaWidelcaPiewca: To jest obciążenie, ale organizmy kobiet są do tego obciążenia przystosowane genetycznie, a jeśli coś z kobietą nie tak i mogła by ciąży nie przeżyć, to w takim przypadku uważam, że powinna móc zdecydować o jej przerwaniu, ale tylko wtedy. Wybacz ale 9 miesięcy czyjejś niewygodny, jest dla mnie mniej istotne niż przeżycie innej osoby. Jeśli chodzi o kwestie finansowe (np. konieczność wzięcia urlopu lub zwiększone potrzeby żywieniowe) to o
@TX1683: O nie, zaczął się ten argument. Genetyczne przystosowanie. Jasne, masz rację kobiety są przystosowane do rodzenia dzieci.
Tyle, że wykształciliśmy coś oprócz genetyki, czyli społeczeństwo. I w tym wypadku uważam że wolność kobiety stoi tu najwyżej.
Jeśli tak przekonuje Cię genetyka i spojrzenie na kobietę jako na inkubator, to abortowanie dziecka z gwałtu jest usuwaniem genów gwałciciela z puli genetycznej.