Wpis z mikrobloga

#letv #x620 w moim letv co jakiś czas wyskakuje popup z jakąś reklamą, dodatkowo co jakiś czas przy normalnym użytkowaniu jestem pytany, czy nie chcę zainstalować jakiejś gówno aplikacji. Też tak macie? Jest opcja zainstalowania czystego romu? Format z poziomu telefonu nie pomógł.
  • 5
  • Odpowiedz
@greenone: Napisz jaki masz rom, to może być istotna informacja ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Czysty rom jest na stronie producenta, a ty pewnie masz jakiś custom sklepu w którym kupiłeś...
  • Odpowiedz
@greenone:
Takie objawy często są winą zainfekowania przez malware "hummingbad". Factory reset ani nic odpalanego z poziomu telefonu nie pomoże - trzeba wgrać czysty rom z kompa. Potem polecam jakiś antywirus na andka - to prawda że spowalnia urządzenie, ale może zapobiec ponownej infekcji (z już zainfekowanym przez hummingbad telefonem póki co żaden antywirus na androida sobie jeszcze nie radzi).
  • Odpowiedz
  • 0
@Emigrujmy dzięki, prawdopodobnie zainfekowałem komputer instalując usługi Google, cała resztę instalowałem przez Google Play, więc tutaj kolejne pytanie - znasz może jakieś 100% bezpieczne źródło do instalacji uslug Google?
  • Odpowiedz