Wpis z mikrobloga

@koorekk:

Sama karta jest spoko, tylko w Polsce ludzie mieli niesamowicie rozdmuchane oczekiwania. Oczekiwali GTX980 za 1000zł, a niektórzy gadali coś o doganianiu 980Ti tym RX-em. Karta wyceniona na 1000zł dogania GTX970, gdzie 970 jeszcze nie tak dawno była wyceniania na 1500-1600zł. TDP też jest ok, AMD potrzebowało 300W w R9-390 aby osiągnąć ten pułap wydajności, teraz potrzebują 150W.
  • Odpowiedz
@Xaveri:
Ja już nie mówię o samej sytuacji z rx.. na tą miałem stały wgląd i z punktu widzenia kogoś kto się nie podjarał te wszystkie obietnice były od początku wzmianek o premierze polarisów mocno podejrzane.

Obok RX jest specka gtx1060, który za chwilę wpadnie na rynek i zada kolejnego liścia w pysk nowej produkcji amd.
  • Odpowiedz
@Raffael: co nie zmienia faktu ze bedzie lepszy od rx 480 o 15% i bedzie pewnie mogl sie podkrecic do 2000mhz i doda jeszcze z 5fps wiecej, ale cena najpewniej bedzie kolo $300
  • Odpowiedz
@koorekk: to kwestia:
1. Próbek do testów
2. Kontrukcji referencyjnej
3. Nie każdego egzemplarza
4. W określonych warunkach (OC)

Prawie jak KODowcy, coś usłyszą i paplają w kółko jak im każą :D
  • Odpowiedz
@Grzesiek4:
Czyli chcesz mi powiedzieć, że jak powiem Ci żebyś zrobił mi zajebisty stół na 4 nogach, to ty mi go dostarczysz na 3 i z blatem z płyty pliśniowej ? :p

Czekałem na tego RX480 teraz czekam na jego niereferenty, ale od dnia premiery to same strzały w pysk :P
  • Odpowiedz
@koorekk: z wydajnością 980 to były plotki rozsiane w internecie. Ta karta i tak ma najwyższy perf/$ na rynku. Było reklamowane jako VR dla każdego i to minimum spokojnie spełnia (wydajność 390/970)

960 też była na starcie nieco za droga, a jakoś ostała się w moim komputerze :)
  • Odpowiedz
@koorekk: Ale o co Ci chodzi cumplu. Jakie strzaly w pysk? Przeciez 480 to naprawde dobra karta. Swietny wspolczynnik mocy do wydajnosci. Tak jak bylo od poczatku mowione moc 970/390 a czasem dochodzaca do 980. Zgadza sie wszystko. I do tego niska cena (pomijam #!$%@? ceny w Polsce). Za to bedzie beka z napalencow ktorzy czekaja na 1060 bo z tego co narazie widac po specyfikacji to bedzie bardzo slabo.
  • Odpowiedz
@koorekk: gdzieś widziałem info o cenach i nie wygląda to za dobrze.
edit.
Mam.

GeForce GTX 1060 może ukazać się w sprzedaży już 14 lipca. Dostępne mają być dwie wersje - 3 GB pamięci za 249 dolarów oraz 6 GB za 299 dolarów....

Także powodzenia. jeśli to prawda to Nvidia doi ja może.
  • Odpowiedz
@dob3k:
No ja właśnie nie pomijam tej ceny :P i tego incydentu z PCIe..
Ja w sumie czekam, żeby zadecydować do premiery niereferencyjnych rx480 i to tyle (najwyraźniej zgra się z premierą tej 1060).
I nie mogę przeżyć tego jak AMD na wejście robi sobie pod górkę.
Rozumiem referencyjne konstrukcje, ale to już niedaleko jest do niepełnowartościowego produktu za pełną cenę..
Strzały w pysk to: cena w PL, 80°C
  • Odpowiedz
@koorekk: Przypomniec Ci temperatury referentow 970?
Ta karta jest dla budzetowych zestawow, a nie do krecenia.
Jak mozna patrzec na cene w Polsce kiedy na zachodzi Europy te same karty sa duzo tansze. W Anglii wersja 4gb w przeliczeniu 905zl a 8gb 1145zl. Co jest AMD winne ze januszebiznesu w Polsce #!$%@? marze z kosmosu liczac na latwy zarobek (i sie przeliczyli)
  • Odpowiedz
@dob3k:
To wygląda tak jakby AMD wzieło przykład z zielonych i "zaimplementowali" w swojej karcie problem ze specyfikacją i przegrzewanie żeby było "po równo" - no super pomysł :P

Znajda się ludzie którzy będą kręcić 750Ti albo inne dla samej satysfakcji z wyników.
Mieszkam w Polsce dlaczego ma mnie interesować cena w UK. Producent mówi mi że cena karty będzie taka a nie inna a okazuje się, że jednak jest inna.
  • Odpowiedz
@koorekk: no ale to nie jest wina ani amd ani producentow ze w Polsce ktos stwierdzil ze wysrobuje marze w kosmos. Zagranica sa takie ceny jakie byly obiecane.
Oczywiscie ze ludzie beda krecic ale referenty sie woduje do krecenia jak juz albo kupuje sie autorskie. Innym powodem kupna referenta jest crossfire/sli. Tak jak pisalem to ma byc tania karta VR dla mas na poziomie high endu poprzedniej generacji i jest.
  • Odpowiedz
$300


@corinarh: a kto kupuje referenty panie ? 20$+- (patrzac po cenach neireferentow od amd) i #!$%@? masz 980 za cene -200 od nowej "980" ze sklepu - to sie nazywa progress...

  • Odpowiedz
@Raffael: AMD ma zawsze więcej jednostek w analogicznych wydajnościowo kartach nVidii. Taki rx480 ma wszystkich jednostek po za ROP więcej od gtx1070 a do niego się nawet nie zbliża. -Różne architektury to tak to wygląda.
  • Odpowiedz
@Grzesiek4: I co z tego, wszystko wskazuje że zwiększyli liczbę jednostek ROP do 48 więc karta z łatwością znacząco przebije 960 i prawdopodobnie pokona 980 w DX11 i na pewno w DX12 pod względem wydajności.
  • Odpowiedz