Wpis z mikrobloga

Jak sprawdzić i czy jest w ogóle możliwe, żeby ktoś postawił swój serwer jako MITM do przechwytywania tego co robię i gdzie wchodzę w domowej sieci WI-FI, jako bramkę między moim komputerem a modemem? Jak poznać czy jest keylogger na komputerze i czy można zbierać dane wpisywane na stronach samym atakiem MITM. Mam podejrzenia, że mogę być właśnie zagrożony.
#informatyka #komputery
  • 4
  • Odpowiedz
Korzystaj z VPN, mitm nie rozszyje ruchu szyfrowanego. W ten sposób zabezpieczysz przepływ danych, nawet na tych stronach, które normalnie nie korzystają z ssl-a. Keylogger - obecnie są 3 rodzaje. 1 - keylogger fizyczny pośredniczy w komunikacji klawiatura komputer. 2 - softwareowy, możesz go wykryć skanując offlinowo cały dysk kilkoma różnymi antywirusami (wykrywają keyloggery dosyć skutecznie). 3 keylogger - bezprzewodowy, przeznaczony do bezprzewodowych klawiatur. Wygląda jak dodatkowa ładowarka do telefonu w gniazdku
  • Odpowiedz
@mitnick: ludzie, których nie za dobrze znam, ale wiem, że mają umiejętności, żeby zrobić taki atak mieli fizyczny dostęp do mojego wyłącznego komputera. Oczywiście zabezpieczone tylko windowsowskim hasłem.
  • Odpowiedz
@XsomX sprawdź to co napisałem. Ponadto, już na przyszłość. Wyłącz w biosie bootowanie z płyty CD i USB - zostaw tylko HDD. Zabezpiecz bios hasłem, możesz też ustawić hasło na odpalenie komputera. Jeśli masz windows 8.1 pro - masz tam wbudowany bitlocker - możesz domyślnie zaszyfrować cały dysk. A jeśli chcesz mieć pewność - format dysku łącznie z mbr-em i postaw nowy system .
  • Odpowiedz