Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuję pomocy z mikserem Behringer QX1204USB . Ogólnie problem polega na tym, że biorę słuchawki na mini jack +przejściówkę do dużego jacka stereo i wpinam ją w "PHONES". Wszystko gra słucham sobie tych kanałów które wybiore itd. Teraz wpinam to samo w wyjście AUX 1, AUX FX, ALT 3-4 OUTPUT ... i mam dźwięk tylko na lewą słuchawkę... tak samo jest podpinając bezpośrednio do kompa (duży jack<>mały jack)... Siedzę cały dzień i kombinuję co jest nie tak, przepinam, podpinam, mieniam ustawienia i ciągle to samo :/ Mam pewne podejrzenie, że trzeba użyć kabla/przejściówki mono, ale dopiero do mnie dojdzie za 2 dni;) Myślicie, że to pomoże? Swoją drogą jaki sens by miało puszczanie stereo przez AUX żeby później na wyjściu w mono je zamieniać? Na filmach w necie do AUX 1 wpinają ludzie normalnie kable stereo...

#audioboners #audiofile #dj #kiciochpyta
yousouyou - Mirki potrzebuję pomocy z mikserem Behringer QX1204USB . Ogólnie problem ...

źródło: comment_nOF4Ho5FCrLogk9lXwEMxQaCq4812aEM.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
bo wyjscia aux sa mono :-) rozumiem ze tylko w tym jest problem? chodzi o to ze nie stosuje sie monitorow stereo. daj znac na priv
  • Odpowiedz
@yousouyou: Prawidłowo przecież, każdy kanał jest monofoniczny, żeby wypuścić sygnał stereo potrzebujesz jednej pary. Jak wepniesz złącze w jedno gniazdo to będziesz miał tylko jeden kanał, L albo R. To samo z wejściami, 1, 2, 3 i 4 są mono, a 5/6 i 7/8 to pary stereo po dwa kanały. Tak BTW, po to masz mikser z USB żeby skorzystać z wbudowanego interfejsu i nie łączyć go ze zintegrowaną kartą przez
  • Odpowiedz
@djarturo: są mono i tyle? no ale mono to nie znaczy jedna słuchawka, nie powinno być po prostu w obu słuchawkach tego samego kanału? Czy podłączenie przejściówki mono i do tego słuchawek rozdzieli dźwięk na obie słuchawki?
  • Odpowiedz
@NeXIcE: Potrzebuję sam mikrofon bez reszty kanałów wypuścić do innego komputera. Tylko nie może być tak, że ludzie mnie będą słyszeli na team speak itd w lewej słuchawce... o_O
  • Odpowiedz
@yousouyou: Właśnie po to jest tam wbudowany USB, podłącz i odpowiednio skonfiguruj, a będzie przesyłać i odbierać sygnał poprawnie. Mikser robi po prostu za zewnętrzną niezależną kartę dźwiękową.
  • Odpowiedz
@yousouyou: W takim razie musiałbyś kupić kabel 2x TS na 1x TRS i podłączyć przejściówkę duży jack na mały jack jeżeli chcesz przekierować ten mikrofon na ALT i wypuścić tym wyjściem do integry z wejściem liniowym.
  • Odpowiedz
@yousouyou: Nic nie zostanie wolne. Mikser ma za zadanie sumować sygnał. To, że mikrofon jest sygnałem monofonicznym, nie znaczy że na wyjściu miksera wychodzi też sygnał monofoniczny. Wyjście miksera jest stereofoniczne, dźwięk masz w centrum tylko dlatego że L i R są identyczne w tym konkretnym przypadku, bo masz tylko mikrofon. Obróć mikser i zobacz co tam jest pod MAIN i ALT. Kanały L i R mają osobne złącza, ponieważ sygnał
  • Odpowiedz
@yousouyou: No to na to samo wychodzi, i tu i tam masz parę stereo na 1/8 TRS. Tyle, że AUX służy jako kanał na wysyłkę i powrót np. na zewnętrzne efekty, do alternatywnego wyjścia masz, jak sama nazwa wskazuje, ALT.
  • Odpowiedz