Wpis z mikrobloga

Osoby które zajmują się komercyjnym programowaniem. Jakie przeważnie są zleceniach zadania? Większość zleceń to zaprojektowanie oraz wprowadzenie jakiegoś systemu do zarządzania firmą? Czy typowe projekty nastawione na przeniesienie firm do Internetu tak jak sklepy, czy magazyny?
Dziobię sobie w tym ASP.NET i C# i sporo rzeczy sobie przypomniałem, jednakże zastanawiam się czy taki python ( @Sudokuu ) też ma branie?
Ogólnie jeśli ocenić moje dotychczasowe programowanie w skali 100%, to projektów w C# wykonałem jakieś 70%, w C++ 15%, Python 10% natomiast 5% to inne języki. Samych programów napisałem około ponad 100 w porywach do 130, jednakże większość z nich (z 85%) były zrealizowane na potrzeby akademickie, a pozostałe w formie zleceń i w ramach wolontariatu dla osób które miały problemy z programowaniem.

Najbardziej rozbudowane programy pisałem w C# w tym "sklep" Internetowy i system rezerwacji miejsc w hotelu, grę na system windows phone 7.8 do celów pracy inżynierskiej. W pythonie napisałem trochę programów, ale to bardziej proceduralne i byly związane z kryptografią- w tym mając odpowiednie sugestie zaprojektowałem algorytm do deszyfrowania plików formatu .mkv

Chciałbym nieco uporządkować swoją wiedzę i zorientować się mniej więcej jakie są trendy na rynku komercyjnym jeśli chodzi o zadania, aby ukierunkować się na konkretne zagadnienia i krążyć z nowymi technikami programowania wokół tych zagadnień.

Myślałem i powoli dziubię w grach na platformy mobilne, ale to nie jest dziedzina w której chciałbym się poruszać. Przynajmniej nie na etapie gdy szukam pracy i chcę na razie wolny czas poświęcić na rozwijanie wiedzy w konkretnej dziedzinie. Platformy mobilne chcę zostawić sobie na "hobby" jak już poukładam życie zawodowe i zacznę nabierać doświadczenia w konkretnej platformie programowania.
#programowanie
  • 5
  • Odpowiedz
Mówisz o 100/130 programach, masz je gdzieś udostępnione na np. githubie? Także widzę, że jesteś już po inżynierce stąd pytanie, dlaczego jeszcze nie pracujesz?
  • Odpowiedz
@KorelacjaProkrastynacji: nie da sie jednoznacznie odpowiedziec na Twoje pytanie. Jak pojdziesz do firmy A, bedziesz robic X, jak do firmy B bedziesz robic Y. Najlepiej wybrac sobie technologie swoja, ktora sie lubi i wtedy szukac jakis firm, ktore to kupia. Gdzie najwiecej zlecen? Stawialbym na webdev i mobile - bynajmniej takie sa trendy na dzis dzisiejszy, ale tak naprawde jak jestes w czyms dobry to znajdziesz prace w dowolnej specjalnosci.

>Przynajmniej
  • Odpowiedz
@hilemz: Pracowałem zdalnie przez 8 miesięcy w ostatnim roku studiów magisterskich. Jednakże nie podobała mi się praca, gdyż za dużo spędzałem czasu w zleceniu, a zlecenia przychodziły o różnych porach. Z racji, że skończył się kran finansowy, a mi się nie opłacało wynajmować mieszkania, to wróciłem do rodzinnego domu który jest dosłownie dziurą w dupie. Te 8 miesięcy znacznie odbiło się na mnie (nieraz siedziałem po 18 godzin dziennie żeby coś
  • Odpowiedz
@KorelacjaProkrastynacji: Wszystko zależy od Twojej puli klientów. Kilka zleceń zewnętrznych, które robiłem, było systemami magazynowymi lub monitorowaniem produkcji. Raczej skupiłbym się, na technologii niż jej konkretnych zastosowaniach, niby podobne projekty potrafią być naprawdę różne.
  • Odpowiedz