Wpis z mikrobloga

Witam po świątecznej przerwie! Obiecałem przed nią napisać coś więcej, ale nie udało się wtedy, więc teraz spróbuję się trochę zrehabilitować.

Zacznijmy od działających "ficzerów" - otóż, jak pokazałem w poprzednim wpisie, działa już "żywy kafelek". W aplikacji będziecie mieli możliwość dostosowania treści wyświetlanych na nim. Mogą to być "gorące" znaleziska ze strony głównej czy też wschodzące z wykopaliska. Prawdopodobnie dodam też możliwość wyświetlania wpisów np. z gorących czy Mojego Wykopu, lecz nie wiem czy jest w tym jakiś sens.

Udało mi się również zrobić odpowiadanie z belki na prywatne wiadomości, jednak wyświetlanie powiadomienia z zawartością wiadomości prywatnej wiąże się z pewnym mankamentem - mianowicie pobierając wiadomość z serwera automatycznie usuwa się powiadomienie o nowej wiadomości. Przez to np. odpalając wykop w przeglądarce możecie nie zauważyć nowego PW, bo wcześniej pobrała je aplikacja. Dlatego też w ustawieniach będzie możliwość włączenia opcji odpowiadania z centrum powiadomień. (domyślnie będzie to wyłączone) Na szczęście w przypadku odpowiadania na komentarz czy wpis, do którego was zawołano, działa to już bez problemu. (powiadomienie nie usuwa się)
http://i.imgur.com/Vbd9CGp.png http://i.imgur.com/gglFpSs.png

Poczyniłem też postępy co do tego, jak będzie wyglądać aplikacja. Już wcześniej podjąłem decyzję o pozbyciu się "Hamburger menu" na rzecz przesuwanych widoków. Jak widać na screenie nie do końca znika jednak ikonka trzech poziomych kresek. Tam na pewno znajdzie się odnośnik do ustawień i obsługa konta. Co jeszcze? Sam nie wiem. Dajcie znać, co sądzicie. :)

Planowałem wydać Wykop10 w 2015 roku, niestety nie udało się, czym mogłem parę osób zawieść. Na pocieszenie jednak powiem, że z pewnością uda się w 2016. ()
#wykop10
konradkal - Witam po świątecznej przerwie! Obiecałem przed nią napisać coś więcej, al...

źródło: comment_etKtaQQCotWgx7aVGFgJMCiCnBNaYYgD.jpg

Pobierz
  • 19
Na pocieszenie jednak powiem, że z pewnością uda się w 2016. ()


@konradkal: Szanuje

propsy za wywalenie hamburger menu - jak dla mnie najgorsze co w win10 to jest


@Etykieta: Szanuje

Wołaj jeśli będą jakieś testy itp.! Albo potrzeba pomocy przy jakiś graficznych rzeczach - to chyba my rozmawialiśmy parę miesięcy temu?
Przebudujemy API, a co za tym idzie pojawią się też zmiany w aplikacjach mobilnych: wydana zostanie zupełnie nowa aplikacja na androida (i to już niebawem!), a w przeciągu kilku dni odświeżona zostanie aplikacja IOS (czeka obecnie na review).


@konradkal: Hej czy ten fragment z dzisiejszego oświadczenia #nowywykop2016 o nowej stronie i nowym API będzie skutkował jakies trudności w powstawaniu aplikacji?
Planowałem wydać Wykop10 w 2015 roku, niestety nie udało się, czym mogłem parę osób zawieść. Na pocieszenie jednak powiem, że z pewnością uda się w 2016. ()


@konradkal: Aplikacja na WP10m więc bierzesz przykład z Microsoft'u? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@konradkal: A szacunkowo, dużo pracy ci jeszcze zostało? Ile miesięcy by ci to zajęło? Bo Tylko Mirko na wp10 to bug goni za bugiem. Jakby były jakieś beta testy to wołaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)