Wpis z mikrobloga

Czy to normalne, że Paypal zabiera ponad 20 gorszy więcej?
Przed chwilą opłaciłem wagę: http://en.jd.com/product/YUNMAI-M1501-Light-Mini-Body-Fat-Scale-Health-Scale-Electrionic-Scale-Smart-Scale-Weight-Scale-White-Promo-code-for-8-discount-coupon-JD558_745775.html?_ga=1.205816339.1828235112.1445729531

Zapłaciłem 14,68$, kurs dolara wynosi ok 3,89
14,68*3,89~~57zł
Tymczasem z konta wzięło mi ponad 60zł, czyli dolar wychodzi po 4,1
#jd #pytanie #paypal #dolar
  • 18
@danio_96: Mirku.
1. Załóż konto w aliorze
2. Załóż konto w kantorze alior
3. Podepnij PP do karty z aliora
4. Przed zakupem poprzez Paypal zakup hurtowo dolary w kantorze i przelej na konto aliora.
5. Ustaw PP aby obciążał kartę w dolarach

Miej oszczędność 20gr na dolarze
W skali miesięcy, lat kręcenia cebuli pozostaje Ci w kieszeni tysiące cebulionów.
@Marian_Naczelny: Dzięki, ale już mam w Liderzewalut, tam róznica wynosi `2gr za dolara, ale można ją doładować za min 100zł. Jak kupuje coś droższego to ją doładowuje i oszczędzam, a jak coś tańszego to nie, bo nie chce na niej kasy zostawiać :D
@danio_96: Zadałbyś sobie trudu, poświęcił dwie minuty i przeczytał. Kantor jest niezależny od pozostałych produktów w banku. Nie musisz mieć żadnego innego konta w Aliorze, możesz mieć sam darmowy kantor. Karta jest tam za darmo, jeśli w ciągu pół roku od wydania zapłacisz nią chociaż raz. Minimalna kwota wymiany walut to 5 jednostek.
@danio_96: To jest tak, że masz tam dwa konta - jedno w PLN, drugie w USD (możesz mieć też więcej walut, ale na razie uproszczę). Przelewasz sobie złotówki w twoim przypadku z Millennium, wymieniasz je w serwisie transakcyjnym kantoru na dolary i one się pojawiają na rachunku w USD. Karta jest do niego podpięta, więc nie trzeba już nic więcej przelewać - co jest na rachunku walutowym jest dostępne do płatności
@ms93: Ale nie trzeba mieć do tego konta w Alior Banku, wystarczy tylko w kantorze, tak
A nie ma żadnych opłat?
5$ to żadne ograniczenie, jak juz pisałem w liderzewalut jest to 100zł, więc spoko
A ty korzystasz z tego rozwiązania?
@danio_96: Nie trzeba mieć innego konta w Aliorze. Nie ma opłat, nawet przelewy zagraniczne są za darmo (ale tylko dla środków wymienionych przez ten kantor). Tak, korzystam do płacenia w zagranicznych sklepach i na wyjazdach poza strefą euro (to kwestia na dłuższy opis).
@danio_96: Widocznie jest zbyt skomplikowany dla przeciętnego użytkownika. Z komentarzy wynika, że ludzie nie rozumieją jak to działa. Porównaj sobie kursy w Walutomacie po doliczeniu prowizji 0.2% za wymianę z tymi w Aliorze - wychodzi praktycznie na to samo, a wymieniając w Aliorze masz od razu na karcie i nic nie trzeba przelewać dodatkowo.