Wpis z mikrobloga

Stary laptop już nie dawał rady, chciałem coś mocniejszego i lepiej wykonanego, więc sprawiłem sobie używanego HP Elitebook 8460p :) Świetnie wykonany sprzęt, dużo w nim aluminium, niewiele plastiku. Udało mi się znaleźć egzemplarz w ładnym stanie.

Przy okazji mam pytanie odnośnie #windows10 - na tym komputerze jest aktualnie zainstalowany legalny Windows 7 z możliwością aktualizacji do 10. Jednak oprócz zmiany systemu, do laptopa zamiast obecnego HDD chcę włożyć SSD. I tu moje pytanie - jak to zrobić, żeby nadal być w pełni legalnym? Czy jak zaktualizuję system do dziesiątki na HDD, to potem jak wyjmę ten dysk i włożę pusty SSD, to czy czysta instalka Windows 10 zainstaluje się na kluczu naklejonym na komputer? Czy można gdzieś ściągnąć legalnie instalkę tego systemu?

#windows #laptopy #chwalesie #elitebook
splasz - Stary laptop już nie dawał rady, chciałem coś mocniejszego i lepiej wykonane...

źródło: comment_rKRSutBrWLR7Wc8kqV4ytFCej565NgTW.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@splasz: Ja normalnie mogłem ściągnąć Win10 USB na innym kompie i zainstalować go na drugim. Klucz się sam dopasował, ale z tego co czytałem to warunkiem musi być darmowy upgrade z Win7/Win8/Win8.1.
Kod z naklejki nie będzie działał. Musiałbyś jakoś partycję recovery chyba skopiować (jeśli jest to jakoś możliwe).
  • Odpowiedz
miałem go w poprzedniej firmie, mega sprzęt. Dobry wybór.

@micze: Fajny jest, choć mógłby być trochę bardziej mobilny. Ale i tak jest lepiej niż z poprzednim 17-calowym laptopem :)

Ja normalnie mogłem ściągnąć Win10 USB na innym kompie i zainstalować go na drugim. Klucz się sam dopasował, ale z tego co czytałem to warunkiem musi być darmowy upgrade z Win7/Win8/Win8.1.

Kod z naklejki nie będzie działał. Musiałbyś jakoś partycję recovery chyba skopiować (jeśli jest to jakoś możliwe).

@hi_patryk: Mam możliwość darmowego upgrade do Windows 10. Nie chcę marnować miejsca na recovery na SSD, zresztą wolałbym czystą instalację. A jak Ty to zrobiłeś? Użyłeś Win10 USB
  • Odpowiedz
@splasz: Ja miałem oficjalnie dostępną aktualizacje do Win10 z Win8.1. Wiem, że niektórzy producenci wysyłają recovery disk pocztą, więc musiałbyś się skontaktować z HP. Wtedy by łatwiej poszło.
  • Odpowiedz
@splasz: zaktualizuj do 10 na hdd i upewnij się że się aktywował. Wsadź SSD, ściagnij iso windows 10 i zainstaluj na ssd bez podawania klucza. Aktywacja przejdzie bo kluczem jest hash płyty głównej.
  • Odpowiedz
@splasz: po płyty zadzwoniłem do hp we środę przed południem, we czwartek po południu paczka była już u mnie. przyszła z czech. polecam ten sposób, będzie na przyszłość. żadna naklejka nie jest Ci potrzebna, kod do windowsa masz zintegrowany w biosie
  • Odpowiedz
@splasz: Rób tak, jak Ci @piotrulos wyjaśnił.

1) Aktualizujesz system do 10ki.
2) Pobierasz Media Creation Tool i dzięki niemu tworzysz pendrive z instalatorem 10ki.
2) Wyjmujesz HDD, wkładasz SSD.
3) Instalujesz 10kę z pendrive'a. W momencie, gdy wyskoczy okno z miejscem na wpisanie klucza, na dole okna klikasz
  • Odpowiedz
@piotrulos: @kroxintu: Dokładnie tak zrobiłem. Zaktualizowałem system do Windows 10 na HDD, upewniłem się, czy został on aktywowany, a następnie podmieniłem dysk na SSD i zainstalowałem na nim czystą dziesiątkę bez wpisywania klucza. System aktywował się bez problemu.

Dzięki!
  • Odpowiedz