Wpis z mikrobloga

Dzisiaj moje #jezezszopy wyszły z nory dość wcześnie, bo około godziny 10. Pochodziły trochę po dworze, wyjadały robaczki z trawy, ale wyglądały mi na wygłodniałe. Na prośbę @chilling wstawiam wideo z dzisiejszego śniadania, na którym zarejestrowałem to rozbrajające mlaskanie om nom nom (ʘʘ)
poprzednie wpisy #jeze
Jestem_Tutaj - Dzisiaj moje #jezezszopy wyszły z nory dość wcześnie, bo około godziny...
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

przecież można je oswoić


@Jestem_Tutaj: @anenya: nie można. To wbrew polskiemu prawu. Jeża można przygarnąć tylko w sytuacji zagrożenia życia. I przeważnie (jak nie zawsze), zajmują się tym wolontariusze organizacji ds. dzikich zwierząt, czyli np. ja (:
  • Odpowiedz
@Jestem_Tutaj: złamałbyś prawo. Mam też kolegę, który (niestety) trzyma w domu polski gatunek z czerwonej listy. Jedyne co można zrobić to informować służby. Inna sprawa, że jeże to straszne rozrabiaki. Po jakimś czasie sam byś wypuścił (;
  • Odpowiedz
@Jestem_Tutaj: chyba, że pytasz o to, czy jeżowi by się coś stało. Jeżeli tak to to zależy: jeże z tego co mnie pamięć nie myli maja obszar swoich działań rozciągnięty na powierzchnie do 3-ech km kwadratowych. W domu szaleją jak ocipiałe. Próbuję się dostać w każdy kąt (nawet te pozornie niedostępne). Plus są strasznymi brudasami.
  • Odpowiedz
@chilling: do domu i tak nie mam zamiaru ich brać :D a co do jeży, to ciekawi mnie jeszcze dlaczego one tak lubią się wygrzewać, myślałem że będą uciekać do cienia i wilgoci, a one opalają się w najlepsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
  • 2
@matixrr: chodzę do nich codziennie o północy żeby jakiegoś uchwycić na zdjęciu, ale nie mogę jakoś trafić.. Wiem, że 2 dni temu był jeden wieczorem, bo go siostra karmila :d o aktualizacji pamiętam, ale najpierw muszę zrobić fotkę ;)
  • Odpowiedz