Wpis z mikrobloga

Corsendonk, Summum Goud 8 Blonde
Belgian Tripel
Ekstrakt 18, 7.8% alk.
Warzone w Brasserie Du Bocq.
Warka do 19.02.2018

Wczorajsze piwo było ewidentnie nieudane. Hype na belgijskie piwa w Lidlu osiągnął najwyższe szczyty, więc spodziewałem się niemal ambrozji, no a wyszło jak wyszło. Boję się dzisiejszego piwa, ponieważ jeśli Pater z oceną na ratebeerze w okolicach 100 był co najwyżej przeciętny, to Summum Goud 8 Blond z oceną 41/18 powinien zapewne bez pytania pójść w kanał.

Zastanawia mnie też, czemu na etykiecie z przodu piwo jest ewidentnie opisane jako blond, zaś z tyłu w pięciu językach jako bruin.

Z butelki lekkie goździki z bananami, ale trzeba się dość mocno wwąchać, żeby je wyczuć. Ze szkła głównie siarka, tak jak z wczorajszego Patera. Piwo barwy powiedzmy złotej, idealnie klarowne, wysoka piana, niestety słaba trwałość, po chwili utrzymuje się na poziomie ok. pół centymetra.

W smaku głównie słodkie. Nawet bardzo. Ulepkowata słodycz i zaskakująco dobrze ukryty alkohol (prawie 8%). W tle lekkie nuty belgijskie, bardziej banan niż goździk. Problem ze słodyczą jest taki, że nie jest to słodowość, tylko bardziej słodkość cukrowa. Tripel powinien charakteryzować się raczej pełnią smaku i słodowością.

#piwo #ocenpiwo #degustujzwykopem #craftbeer #browarhipster i nowy tag #thebobolodegustuje
T.....o - Corsendonk, Summum Goud 8 Blonde
Belgian Tripel
Ekstrakt 18, 7.8% alk. 
...

źródło: comment_FZPPntjShik423p7NLXY26YSHh9VJdgt.jpg

Pobierz
  • 4
@TheBobolo: Też je dzisiaj piłem. Moim zdaniem alkohol właśnie był bardzo słabo ukryty. Słodycz taka, że aż ciężko się to piło i do tego piwo jakby przegazowane. Jednym słowem słabizna.
piłem już wszystkie piwa z oferty lidla i zdecydowanie na plus: Piraat, Gulden Draak, na mniejszy plus ale wciąż naprawdę dobre, Corsendork Pater, Petrus Aged Red i Petrus Dubbel Bruin resztę można sobie darować bo są przeciętne albo po prostu słabe (czyli to powyżej, Gauloise Ambrée i Petrus Speciale)