Wpis z mikrobloga

Zanim zacznę kilka ogłoszeń parafialnych.

1.Kończę z podcastem, złożyło się na to wiele czynników, zależnych i niezależnych ode mnie.
2.Powracamy do formy tekstowej.
3.Prawdopodobnie w sobotę, za tydzień o 20 wystartuje z dwugodzinną, lub półtora godzinną audycją w której będę grał tylko Muse.
5.Brak profitu
6.Nie było punktu 4.
7.Pisanie wychodzi mi lepiej niż gadanie #potwierdzoneinfo


Falling Away with You.

Witam, witam i o zdrowie pytam, jak to mawia mój ulubiony dziennikarz sportowy Paweł Zarzeczny zwykł pytać.

Dziś na ruszt weźmiemy World Crumbling, a właściwie to Falling Away with You, bo World Crumbling to był tytuł roboczy tejże piosenki.

Matt pytany o Falling Away with You:
"Piosenka opowiada o trudnościach z pamiętaniem dobrych i złych momentów w swoim życiu. Nasz mózg wybiera pewne momenty z naszego życia i je zapętla
Co sprawia że ma się problemy z zapamiętaniem rzeczy które kiedyś się zrobiło ponieważ znajdują się one w kącie w mózgu... pewnie dobrze jest zapomnieć kilka wydarzeń"

Główny riff jest dość mocno podobny do piosenki "Blackbird" kultowego zespołu The Beatles.

Jest ona jedną z trzech piosenek (obok Symfonii Exogeneza część 2 i Bigg Freeze) które nigdy nie zostały zagrane na żywo. Grano jedynie intstrumentalne intro przynajmniej dwa razy w 2002 roku.
Powodem dla którego nie zagrano jej na żywo jest fakt iż "nigdy nie wypaliła na żywo". Powołujące się na Chrisa, przyznał on że kiedyś może być zagrana w przyszłości, i rzeczywiście w 2008 roku zagrano znów riff przed piosenką Starlight na występie w Sao Paulo. Riff ten miał być przygotowaniem pod występ live. Jednakże w 2012 roku Matt zapytany na twitterze czy zagrają ją live odpowiedział "nie jestem pewny"

Tekst ten zacząłem od tytułu World Crumbling.
A to dlatego że przez cały czas nagrywania Absolution tak miała się nazywać ta piosenka. Co ciekawe tytuł ten pojawia się również na DVD z nagrywania Absolution.

I tą sensacyjną wiadomością kończę dzisiejszy odcinek.
No elo.
#muse #muzyka Spam @FilozofujacaCalka @Greebo @2ndLaw @dizzydom @imaginaerum @imo0mfg @Alight @qkamil @idealny_material_na_zone @kankawa @dawne-dzieje @czmaja @kielon_

R.....y - Zanim zacznę kilka ogłoszeń parafialnych.

1.Kończę z podcastem, złożyło ...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach