Wpis z mikrobloga

#tf2 #steam

Dopiero od kilku dni gram w TF2 i w związku z tym mam parę pytań:

1. Wydropiłem już kilkanaście przedmiotów, ale przy każdym w ekwipunku napisane jest "nie podlega wymianie". Mimo tego, na rynku Steam widzę, że ludzie dokładnie tymi samymi przedmiotami handlują. O co chodzi? Mam co prawda ze 3 itemy, które dostałem za osiągnięcia i rozumiem, że ich nie mogę sprzedać / wymienić, ale całej reszty niby czemu nie mogę?

2. Jest jakiś przedmiot dla szpiega, który umożliwia użycie noża bez utraty kamuflażu? Miałem już niejednokrotnie taką sytuację grając inżynierem, że dostałem w plecy stojąc przy aktywnej wieżyczce (szpieg jej nie zdezaktywował najpierw), a mimo to wieżyczka nawet nie zaczęła go namierzać.

3. Opisy poszczególnych przedmiotów ssą pałkę, niczym 40 letnia murzynka. Jest jakaś strona, gdzie te opisy będą konkretnie wyjaśniały co dany przedmiot dokładnie powoduje? Mam na przykład zegarek, który jest opisany w następujący sposób "Typ niewidzialności: wrażliwa na ruch, +100% regeneracji energii niewidzialności". Co to #!$%@? znaczy, że jest wrażliwa na ruch? Wyłącza się jak się ruszasz, czy jak? I co to znaczy, że 100% regeneracji. Dla kogoś, kto gra w tę grę od 4 dni, niczego to nie mówi. A to tylko jeden z wielu przykładów.

4. Jak rozpoznać przebranego szpiega? Jest jakiś protip? Za cholerę nie mogę nigdy rozpoznać (no chyba, że akurat wybiega z bardzo dziwnego miejsca, albo podkłada ładunek), a z drugiej strony ja niemal nigdy nie mogę nikogo zajść od tyłu bo przeciwnicy mają chyba jakiś skaner w oczach.

Na koniec dodam, że szpieg to najbardziej #!$%@?ąca klasa w historii gier. Wszystkich gier (a ograłem ich sporo). Serio. Zwłaszcza jak grasz inżynierem.
  • 14
  • Odpowiedz
@Fido2801:
2. Nóż dzięki któremu ułameksekundy po zabiciu wroga masz jego ubiór.

3. Wrażliwe na ruch czyli przy ruchu wyczerpuje się. Jak staniesz masz 100% regeneracji niewidzialności nawet gdy jesteś cały czas niewidzialny.

4. Trza myśleć xD
  • Odpowiedz
@Fido2801: Ten nóż nazywa się "Twoja ostateczna nagroda", ale pewnie większość ludzi potrafi zdążyć zanim działko się obróci.

Zegarek "Peleryna nożownika" - kiedy się nie ruszasz regeneruje się niewidzialność, ale nie możesz podnosić paczek amunicji/broni, żeby ją zregenerować i wolniej się gra bo trzeba co chwilę stanąć.

Szpieg to bardzo fajna klasa, ale trudna. Ogólna zasada jest taka, że strzelaj do każdego tak, żeby zadać tyle obrażeń co dwa strzały z
  • Odpowiedz
@Fido2801: 4. Wiele osób zapomina o tym że spycheckiem który można wykonywać każdą klasą jest wbieganie w gracza. Jak przenikniesz to znaczy że twój team, jak się zatrzymasz to szpieg. Bardzo dobrze się to praktykuje skautem.
  • Odpowiedz