Wpis z mikrobloga

@merti: tak po prawdzie wiem czym charakteryzuje się tylko classic trance i potrafię pod to podpiąć nawet współczesne utwory, jeśli na to zasługują. A to o co pytasz to mój wybieg, nawet nie wiem z czym to się je, ja bym powyższy tylko zamknął w tagu rock ;) ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@merti: >

ja bym powyższy tylko zamknął w tagu rock

No widzisz, chodzi mi o to, że powyższy też wyszedł w 2003 roku i analogicznie ma tyle samo wspólnego z klasycznym rockiem, co kawałek, który wrzuciłeś ma wspólnego z klasycznym trance, czyli nic. No ale bez sensu się produkowałem, ciężki wieczór mam dziś, a zawsze mnie kuje jak widzę, że ktoś takie kawałki taguje # classictrance.
  • Odpowiedz
@merti: Oryginał z bodajże 95 roku bardzo lubię, bardzo przyjemny, odprężający, dla mnie krzyżówka classic trance i ibiza trance. Jednak remix który wrzuciłeś - kiepściutko, przerost formy nad treścią. I to już na pewno nie jest classic trance, mógłbyś chociaż podlinkować do oryginału w komentarzach dodając taki tag.

tak po prawdzie wiem czym charakteryzuje się tylko classic trance


@merti: A przecież godzinę wcześniej pisałeś:

Więc czym mianuje się classic trance?
  • Odpowiedz
@paramite: nie potrafiłeś mi wytłumaczyć, a dalej mnie pytasz, niech ci bydzie ;) powyższe jest pierwszym, drugim też z pozycji czasu, poprzednie tylko drugim z motywami pierwszego, mam nadzieję że się nie pogubisz... ;)
  • Odpowiedz
@paramite: Cóż mogę dodać... Mystery Land w oryginale to z pewnością klasyk, ale nie klasyczny trance sensu stricto. Ja skategoryzowałbym go jako ibiza/anthem trance (tak też zrobił Oakenfold). Przytoczony remix faktycznie trudno mi utożsamić z klasyką gatunku, nawet w tym szerokim rozumieniu. Do #classictrance trafia jednak dużo utworów z klasyką niemających zbyt wiele wspólnego i szczerze mówiąc pogodziłem się już z tym, nie widzę większego sensu walki z takim stanem rzeczy.
  • Odpowiedz
@dmageddon: muszę się z tym zapoznać ;)

@Rapidos @FieldsOfHope @paramite: Panowie, dla mnie klasyczny trance to bit w okolicy 125-130 BPM, linia jest melodyjna i jednostajna, jest zwolnienie bez basu (tu akurat większość nagrań każdego gatunku ma coś takiego) pojawia się motyw który zawsze skupia na sobie uwagę słuchacza i to on może wykreować bądź ubić utwór ;) No i najważniejsze to proste sample bez skomplikowanych przetworzeń przy odtwarzaniu ;)
  • Odpowiedz