Wpis z mikrobloga

Escape.

Nie znaczy to że uciekamy od Muse, wręcz przeciwnie, wgłębiamy się w ich piosenki coraz to bardziej.

Dziesiąta piosenka z Showbizu przed wami!


Zaczyna się łagodnie, ale później wybucha i staje się trochę ciężka.

Wersja z epki muse pt. Muse EP jest trochę inna niż wersja z Showbiz.

Jeśli chcecie jej posłuchać to zapraszam tutaj: Muse - Escape Your Meaningless 1997

Tak, nie pomyliłem się, "Escape" nazywało się wcześniej "Escape Your Meaningless" lub też "You're Meaningless"

Apropos wybuchu to podczas nagrywania Escape do Shobizu, zespołowi wybuchł wzmacniacz.

Piosenka ma dwie wersje jeśli chodzi o jej interpretacje.

Pierwsza z nich to taka, że opowiada ona o rozwodzie rodziców Matta, wskazują na to słowa: "Why can't you just love her?"

Mogłoby to oznaczać że Matt błaga swojego ojca żeby został z jego mamą.

"But I'll still take all the blame" - to natomiast może się odnosić do tego że dzieci czują się winne, i że to one są przyczyną rozwodu.

Druga interpretacja to taka że piosenka jest o mężczyźnie który pyta sam siebie o to co zrobił dla swojej ukochanej że ta go zostawiła

a on pogrążył się w depresji. Na końcu wierzy że jego życie jest bezużyteczne i nieistotne i nie ma nikogo kto zmieniłby jego punkt widzenia.

Wybiera on ucieczkę przez samobójstwo.

Przyznam szczerze że obie wersje interpretacji tej piosenki są dość... ciekawe, lecz bardziej przypadła mi do gustu wersja z rozwodem rodziców.

Mam tutaj do was pytanie. Która z tych interpretacji do was przemawia, i dlaczego?

Escape było grane już w 97' Niestety nie wiadomo jak często bo nie ma setlist z wielu koncertów z lat 97'-98'

Z tego co wiadomo nie grali też jej w pierwszej połowie 99' a zagrali ją 12/07/99. Ostatni raz w 99' zagrali ją 6/11/99.

Powróciła ona w styczniu 00' gdzie była grana na prawie każdym występie przez pół miesiąca.

Po tym grano ją okazjonalnie aż do Marca 00' kiedy wypadła z setlisty aż do października 00' kiedy już na dobre zniknęła z setlisty.

#muse #randallpoleca #muzyka
R.....y - Escape.

Nie znaczy to że uciekamy od Muse, wręcz przeciwnie, wgłębiamy się...
  • 5
  • Odpowiedz