Mirki, ma ktoś ochotę na niewielki projekt we wrześniu? Chodzi o napisanie kilku skryptów w #python na #raspberrypi . 3 skrypty wyświetlające tekst na ekranie i wykonujące drobne operacje. Nic skomplikowanego, ale dobrze zapłacę ;-) . #programowanie #elektronika
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
- 1
Zrobiłem sterownik akwarii na #raspberrypi , wszystko działa, jednak wartość krewetek w akwariach od tamtego czasu wzrosła znacznie, i zaczynam się bać o niezawodność systemu. Wystarczy zwiecha systemu, grzałki się nie wyłączą, i po 20min jestem kilka tyś. w plecy :P (Dokładniej tata, ja robię sterownik, tata zajmuje się akwariami :D)
Na początku pomyślałem użyć #atmega do sterowania wszystkim (włączenie/wyłączenie grzałek, wentylatorów itd.) oraz obok #raspberrypi na
Na początku pomyślałem użyć #atmega do sterowania wszystkim (włączenie/wyłączenie grzałek, wentylatorów itd.) oraz obok #raspberrypi na
@skew: poczytaj jeszcze bo jest ich z 20 rodzajów. Tj płytki są takie same ale są różne mikrokontrolery z różnymi rdzeniami i wersjami. Zależy jakie peryferia chcesz, ile pamięci i tak dalej (i upewnij się, czy 5V tolerant jest dla Twojej wersji procka, bo nie wiem czy to ogólny standard u nich).
@skew: Pierwsza rzecz - jeśli potrzebujesz niezawodności w wyłączaniu grzałek to normalny ich stan uznaj za wyłączony. Użyj dwóch oddzielnych systemów kontroli temperatury. Niech się ze sobą nawet nie komunikują. Zrób układ do ich sprawdzania i kalibracji jeśli potrzebujesz większej precyzji. Użyj awaryjnego wyłącznika opartego na jakiejś prostej i niezawodnej właściwości np. na czujniku bimetalicznym do wyłączania grzałek w sytuacji, gdy temp wody zacznie zagrażać życiu krewetek.
Całą resztę, która
Całą resztę, która
Jest coś pokroju #raspberrypi ale z USB 3.0?
Mireczki od #raspberrypi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Otóż mój śmieciowy PC służący jako domowy webserver (bez większego ruchu, po prostu taki głównie dla mnie - do tego służył do odpalania typowo linuksowych skryptów) się lekko mówiąc rozwalił, szukam jakiejś taniej zabawki.
raspberry pi 2 by się nadało do tych celów czy tak średnio? powiedzmy, że chciałbym uzyskać czystego debiana (ewentualnie po prostu debiana dostosowanego pod malinkę)
Otóż mój śmieciowy PC służący jako domowy webserver (bez większego ruchu, po prostu taki głównie dla mnie - do tego służył do odpalania typowo linuksowych skryptów) się lekko mówiąc rozwalił, szukam jakiejś taniej zabawki.
raspberry pi 2 by się nadało do tych celów czy tak średnio? powiedzmy, że chciałbym uzyskać czystego debiana (ewentualnie po prostu debiana dostosowanego pod malinkę)
#robotyka #roboty #raspberrypi #raspberry #elektronika #elektronikadiy #diy
Ktoś zainteresowany własnym robotem:
http://allegro.pl/show_item.php?item=5634019089
?
Za zakup przez wykop 10% rabatu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ktoś zainteresowany własnym robotem:
http://allegro.pl/show_item.php?item=5634019089
?
Za zakup przez wykop 10% rabatu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 0
No elo,
tl;dr MalinaPi czy netbook
Obecnie w mam tak, ze PC robi za media center, tam sobie sciągam wszystko, mam serwer DLNA i tak oglądam na telewizorze. Zastanawiam się jednak nad czyś dedykowanym do tego i tutaj pomyślałem o RaspPi jak często ludzie robią. Jednak mam też netbooka, który w sumie nie jest za dużo używany, mógłby posłużyć też w tym celu.
Netbook Samsung NC110 http://www.samsung.com/us/computer/laptops/NP-NC110-A01US-specs
Za
tl;dr MalinaPi czy netbook
Obecnie w mam tak, ze PC robi za media center, tam sobie sciągam wszystko, mam serwer DLNA i tak oglądam na telewizorze. Zastanawiam się jednak nad czyś dedykowanym do tego i tutaj pomyślałem o RaspPi jak często ludzie robią. Jednak mam też netbooka, który w sumie nie jest za dużo używany, mógłby posłużyć też w tym celu.
Netbook Samsung NC110 http://www.samsung.com/us/computer/laptops/NP-NC110-A01US-specs
Za
@ogur: netbook, wydajność większą a na prądzie różnicy nie poczujesz
- 1
@ogur: postaw XBMC (Kodi) na netbooku i zobacz jak działa, jak będzie płynnie full HD to nie ma sensu w rpi pakować. mam rpi i openelec XBMC, po podkreceniu i przeniesieniu bazy pendriva śmiga aż miło. praktycznie nie ma filmu którego nie odtworzy, kataloguje filmy, robi bibliotekę z kilkuset albumów muzycznych i wszystko jest dostepne przez Yatse. W Kodi nie musisz mieć Dlna, wystarczy udostępnić pliki przez SMB
#linux #archlinux jak wygląda sytuacja na mikrokomputerach takich jak #intelgalileo i #raspberrypi #rpi pakować się w to czy raczej #debian no i czy arch jest dobry na serwerze? #serwer chcę mieć jedną stajnię
@wytrzzeszcz: #archlinux jest świetny na serwer, musisz tylko pamiętać o zastąpieniu repo core ==> repo core-staging itd. To daje super boosta w stabilności.
@wytrzzeszcz: To podpucha. Zwyke repozytoria są najstabilniejsze. zwykłe > testing > staging. Wielu śniałków ginie w niewyjaśnionych okolicznościach po dodaniu repo staging. Ale na domowym serwerze chętnie używałbym Archa, kilka minut przerwy nie spowoduje milionowych strat.
Innymi słowy - dałeś się nabrać. Na serwery Debian, CentOS, *BSD, Slackware.
Innymi słowy - dałeś się nabrać. Na serwery Debian, CentOS, *BSD, Slackware.
#raspberrypi jaką rozdzielczość mogę uzyskać przez wyjście compozyt ? Bo mam jakiś wihajster do zamiany sygnału compozyt na vga i na jego obudowie jest że daje radę do 1280x1024 a taki akurat mam monitor
rpib2
rpib2
źródło: comment_WsYo1ph4iIsAzGC0qW5OYMsBdQ8eaDYJ.jpg
Pobierz@wytrzzeszcz: ja też, używałem od czasu do czasy biurka siory bo ma monitor z 2x hdmi i vga
- 0
@xerxes931: zobaczymy czy vi da się używać na tak małej rozdziałce
- 2
Mirki i mirabelki. Czy ktoś wie gdzie w #krakow w sklepie stacjonarnym można zakupić #raspberrypi ?
- 0
- 2
@bugg: tagi w odpowiedziach nie działają
Cześć mireczki czy da się jakoś podłączyć ekran dotykowy do raspberry pi?
#raspberrypi
#raspberrypi
@leszek_smieszek: Nie, żebym coś sugerował, ale google szybko pomogło: http://www.circuitbasics.com/setup-lcd-touchscreen-raspberry-pi/
- 0
@zacietrzewiony nie zrozumiałeś mnie miałem na myśl jak podłaćzyc takie 2 taśemki gdzie 1 jest do dotyku
No cześć mireczky bawiące się #raspberrypi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zbudowaliśmy sobie system do prostego kontaktu z rpi i linuksami. Co prawda to tylko konsola, ale nie trzeba się bawić w konfigurację maszyny ani zestawu do połączenia się z nią (port forwarding, static IP i inne bajery).
Zastanawiamy się czy w ogóle jakieś zainteresowanie będzie i czy jest sens to rozwijać, tak więc miło by było
Zbudowaliśmy sobie system do prostego kontaktu z rpi i linuksami. Co prawda to tylko konsola, ale nie trzeba się bawić w konfigurację maszyny ani zestawu do połączenia się z nią (port forwarding, static IP i inne bajery).
Zastanawiamy się czy w ogóle jakieś zainteresowanie będzie i czy jest sens to rozwijać, tak więc miło by było
- 1
@koko_jest_spoko super sprawa, czegoś takiego potrzebowałem. Potestuję :)
@koko_jest_spoko: jest zainteresowanie :)
- 1
Raspberry Pi 2,
Problem: R-pi nie zbootuje się gdy hdmi jest podłączone, gdy odłączę, zbootuję i podłączę wszystko działa, spotkał się ktoś z takim problemem?
#raspberrypi
Problem: R-pi nie zbootuje się gdy hdmi jest podłączone, gdy odłączę, zbootuję i podłączę wszystko działa, spotkał się ktoś z takim problemem?
#raspberrypi
@mer: Pokombinuj z ustawieniami w config.txt dotyczącymi HDMI. Możesz się połączyć po SSH jak masz podłączone HDMI?
- 0
@zacietrzewiony: @EugeniuszGeniusz: Nie mam nic pod usb, nie chodzi o HDMI, cały system nie wstaje, nie mruga sieciówka, idąc za tym się spingować nie da itp.
Odziwo jak już się wykona taki manewr to mogę po ssh puszczać reboot i z podłączonym hdmi wstaje.
Odziwo jak już się wykona taki manewr to mogę po ssh puszczać reboot i z podłączonym hdmi wstaje.
- 1
Dobrze rozumiem, ze ten wyswietlacz nie uzywa pinu GPIO18 (12 na plytce) i w ogole nie zajmuje pinu GPIO12 (32 na plytce)? Potrzebuje pinow PWM.
#raspberrypi
#raspberrypi
konto usunięte via Android
- 0
@klonpvv: co to za dodatek do kodi?
- 0
@czynmydobro: lambda repository, a w tym dodatki
- 1
Mirki,
chce sobie postawić mały lokalny serwer, który będzie zużywał mało energii, na którym postawie sobie repozytorium SVN, będę mógł trzymać pliki, logować się zdalnie etc.
Czy do tego nada mi się #raspberrypi 2? Mam dyski 2,5 i 3,5 - mogę do nich dorzucić osobne zasilanie.
Jakieś
chce sobie postawić mały lokalny serwer, który będzie zużywał mało energii, na którym postawie sobie repozytorium SVN, będę mógł trzymać pliki, logować się zdalnie etc.
Czy do tego nada mi się #raspberrypi 2? Mam dyski 2,5 i 3,5 - mogę do nich dorzucić osobne zasilanie.
Jakieś
- 1
@000loki: RPi do tego nada się idealnie imo
- 1
@wonsz_smieszek: szczerze nie mam pojecia ;) na Raspberry mozna normalnie postawic androida, ale nie sadze, ze to cos zmieni ;)
edit: ale patrzac na specsy Raspberry 2 to raczej bedzie dzialal tak sobie (np. Android 5)
edit: ale patrzac na specsy Raspberry 2 to raczej bedzie dzialal tak sobie (np. Android 5)
Hej Mirki z #windows10 #iot oraz #raspberrypi: Windows 10 oficialnie już do ściągnięcia
http://www.wykop.pl/link/2709123/windows-10-dla-raspberry-pi-oraz-iot/
#mikroreklama bo #bordo #motznochce
http://www.wykop.pl/link/2709123/windows-10-dla-raspberry-pi-oraz-iot/
#mikroreklama bo #bordo #motznochce
5
Windows 10 dla Raspberry Pi oraz IoT
już oficialnie Windows 10 do sciągniecia na Raspberry Pi oraz urządzenia IoT
z- 2
- #
- #
- #
- #
6
Microsoft udostępnił Windows 10 IoT Core

Firma Microsoft udostępniła pierwsze oficjalne obrazy systemu Windows 10 IoT Core dla komputerów Raspberry Pi 2 Model B oraz MinnowBoard MAX. Do tego dostępne są także różne narzędzia.
z- 4
- #
- #
- #
- 1
#raspberrypi #serwery #informatyka #niewiemjaktootagowac
Wpadł mi przed chwilą do głowy jeden pomysł. Postawił bym w domu serwer na którym bym trzymał zdjęcia i filmy. Chciałbym by domownicy mieli do niego dostęp. Dodatkowo by dało się zdalnie oglądać zdjęcia i co najważniejsze filmy. Do tego fajnie by było gdybym miał do niego dostęp z zewnątrz jako typowy backup, bo nieraz w pracy potrzebuje jakiegoś pliku,
Wpadł mi przed chwilą do głowy jeden pomysł. Postawił bym w domu serwer na którym bym trzymał zdjęcia i filmy. Chciałbym by domownicy mieli do niego dostęp. Dodatkowo by dało się zdalnie oglądać zdjęcia i co najważniejsze filmy. Do tego fajnie by było gdybym miał do niego dostęp z zewnątrz jako typowy backup, bo nieraz w pracy potrzebuje jakiegoś pliku,
- 0
@nocneszczury: Takie rzeczy ogarniam ;) tylko tu piszesz o transferze miedzy miedzy maliną a kompem tak?
@Redami: tak, wysylam przez ssh. Poza tym jak chcesz łączyć się z malinką poza domem to musisz mieć zewnętrzne ip (albo tunelować na jakiś publiczny serwerek).




















#raspberrypi
źródło: comment_LSukLDiAuh8rWsD999HwVFAF9qoxDklY.jpg
Pobierz