#pytanie mam dość szukam nowej drukarki - laserowej i tak : Ricoh Aficio SP 100 E jest mega tania 170 pln a toner na 1200/200pln kosztuje natomiast Xerox Phaser 3010V_B a toner 1000/115 pln :] reasumując Ricoh zrobi 2400 kartek za 400 pln przy 5% pokryciu, a Xerox 3000 za 345 pln doliczając różnicę w cenie 192 pln za Xeroxa i 170 za Ricoh'a daje 22 pln czyli jeden strzał
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rejestrujesie: Ja mam Brothera DCP-7057E. Same urządzenie kupiłem za 420zł, toner to koszt 30zł (albo sam proszek za 15zł), więc wychodzi strasznie tanio.

Ale to urządzenie wielofunkcyjne. Jak szukasz drukarki, która będzie tania w eksploatacji to i tak rozglądaj się za Brotherami.
  • Odpowiedz
#drukarki #komputery #brother #zakupy

Dzień dobry. Poradźcie mi. Przyszedł czas zakupu drukarki, postawiłem wstępnie na Brothera DCP-J152W. Jest to niby nowsza wersja J315W, która jest już niedostępna. Warto? Jak sprawa zamienników? Nie ma żadnych problemów? Widzę, że chodzą w granicach 8 zł sztuka na allegro. Brać?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Al_Bundy: No właśnie te zamienniki za 1 zł są w tych starszych modelach, np. J315W. W tych nowszych wychodzi około 8 zł, bo mają chipy.

@veilofmaya: Przy tak dużych tuszach obawiam się właśnie zasychania. Czasem mam potrzebę wydrukowania czegoś codziennie, a czasem przez miesiąc nawet drukarki nie odpalam. No i na ten moment nie przekonuje mnie cena tuszu, bo do tej J152W komplet zamienników wychodzi około 30 zł.
  • Odpowiedz
WTF... Może ktoś mnie poratuje? Potrzebuję wydrukować ważne rzeczy na jutro, ale drukarka odmawiała posłuszeństwa. Napisane było na niej, że wymień toner (już od miesiąca, ale to nic), to pomyślałem, że dobra, czas wymienić. Wymieniłem, a teraz pokazuje się "mało toneru" i nadal nie drukuje. O co może chodzić? Dodam tylko, że drukarka to Samsung ML3471. #pomocy #pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochpyta #drukarki
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kupiłem dzisiaj drukarkę Brother DCP-J32W i chciałbym aby była bezprzewodowo podłączona do dwóch laptopów. Kiedy instaluje na jedym z laptopów to wszystko jest ok, ale za cholere nie moge podlaczyc drugiego laptopa do sieci... kiedy instaluje sterowniki na tym drugim to ten pierwszy laptop mi 'znika' i drukarka już go nie wykrywa, po czym muszę zresetowac ustawienia,a by z powrotem go widziało. Już próbowalem kombinowac przez grupe domowa ale tez nie idzie.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przeglądam dzisiaj swoje stary wpisy to mogę napisać.

@sinusik: @Czang: @Akuku69:

Toner działa w dalszym ciągu, nie mam pojęcia na ile go jeszcze zostało. Drukuje ładnie, identycznie z oryginalnym, a kosztuje niewiele. Nawet w jakości Eco nie ma jakichś smug czy problemów z wydrukiem.
  • Odpowiedz
#pomocy #programowanie #windows7 #windows #drukowanie #drukarki

Czy ktoś sie orientuje gdzie na dysku przechowywane są zadania do drukowania i jaki proces uruchamiający sie przy starcie to kontroluje? Chodzi mi o sytuację kiedy drukujemy cos w win7, który nie ma podpiętej aktualnie drukarki, zadanie sobie czeka, a po resecie komputera i podłączeniu drukarki zaczyna drukować.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rules: tak samo jak Akuku69 polecam HP P1102w - mega tania eksploatacja (bardzo łatwo dostać zamiennik o świetnej jakości wydruku) i ma WiFi. Brothery laserowe mają ten minus, że toner i bęben drukujący są osobno, więc koszty rosną. W przypadku Samsungów np. ML-2160 jakość jest taka sama jak w hp, ale niestety zamienniki są dużo droższe. P1102W mam w firmie i w domu - działają perfekcyjnie. Nic tańszego nie znajdziesz
  • Odpowiedz
#drukarki #oddam Ktoś chce Brothera J315w z zajechaną głowicą? Nie drukuje czarnego koloru. Oddam za darmo, płacisz tylko za przesyłkę. Skaner i druk koloru działa.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam urządzenia wielofunkcyjnego do małego biura. Obowiązkowo laser, duplex. adf (skanowanie do pliku) i praca w sieci (po rj45). Pracujemy na systemie Vista i Win7. Budżet to ok 800zł. Urządzenie musi być banalnie proste w obsłudze (skanowanie z sieci). Niestety mam świadomość z kim pracuję.

#drukarki #pytanie #kupujzwykopem
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Posiada ktoś urządzenie wielofunkcyjne Dell 1815dn? Działa on pod Win7 i Vista? Ewentualnie poleci ktoś tanie (do 800zł) urządzenie wielofunkcyjne mono z duplexem, adf i skanerem?

#drukarki #technologia #pytanie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach