Hej Mireczki, od dawna mam takie marzenie, żeby nauczyć się projektować i aranżować wnętrza. Nie miałam z tym nigdy do czynienia, ale mega mnie to interesuje i chciałabym sporobowac z jakimś kursem online na początek. Nie chodzi mi od razu o jakieś zaawansowane rzeczy, bardziej żeby nauczyć się podstaw i sprawdzić czy to rzeczywiście mi się podoba w praktyce tak samo jak w teorii ( ͡°͜ʖ͡
@kolorowe_jarmarki: Jeżeli chcesz spróbować samych wizualizacji - polecam kursy cgwisdom, możesz popróbować różnych programów w wersji trial np. Ale jeżeli chodzi konkretnie o wykonywanie zawodu, to myślę, że trzeba pomyśleć nad studiami i praktyką, bo niestety programy są tylko narzędziem, tak jak papier i ołówek. Najważniejsza jest wiedza, którą najłatwiej posiąść po prostu w pracy, a żeby się dostać do pracy trzeba mieć jakieś wykształcenie kierunkowe, więc niestety koło się zamyka.
Cześć! Prowadzę studio projektowania wnętrz we Wrocławiu. Czy kiedykolwiek korzystaliście z usług architekta wnętrz? Chętnie opowiem jak wygląda taka współpraca i oczywiście zapraszam do skorzystania z usług nie tylko stacjonarnie, ale i online na terenie całej Polski :)
@Drmscape2: Najniższa cena dotyczy minimalnej ilości przeróbek w elektryce, hydraulice, układzie ścian oraz wykorzystanie głównie mebli gotowych z sieciówek. Inwentaryzacja w miejscu inwestycji i wytłumaczenie projektu wykonawcom, ale bez nadzoru autorskiego całej realizacji :)
@skaza: Nie odpowiadam za wszystkich tylko za siebie. Mnie nigdy nie przytrafiły się dwa identyczne projekty. Doceniam doświadczenie i uważam, że warto z niego czerpać, współpracując z wykonawcami zawsze biorę pod uwagę ich zdanie i rady. Pozdrawiam :)
@wenszy: Zgadzam się, dobra ekipa to podstawa. Prowadzimy nadzory nad pracami budowlanymi i zdarzają się super fachowcy, którzy chętnie współpracują, ale zdarzają się też tacy, o jakich piszesz. Możemy polecić kilku, z którymi dobrze nam się pracowało, ale nie mamy stałej współpracy z konkretną ekipą.
@Drmscape2: Brzmi dobrze, oferujemy podobne usługi w wyżej wymienionej cenie :) Nie każdy Inwestor potrzebuje tak szczegółowego projektu, dlatego też mamy tańsze i mniej skomplikowane oferty.
@MallaCzarna: Tak, czym wcześniej tym lepiej. Na pewno przed położeniem elektryki i hydrauliki, a nawet przed zbudowaniem ścianek działowych, bo często ich wymiary zależą od zabudowy meblarskiej i wielu innych czynników. Jeżeli jednak jest już po tym etapie to oczywiście się dostosowujemy do stanu istniejącego :)
@chupa: W głównej mierze to wynika z potrzeb i gustu Inwestorów. Sama chętnie używam kolorów we wnętrzach, ale większość klientów prosi właśnie o taki styl, o jakim piszesz. Może wynika to z mody, a może z zachowawczości, neutralne kolory i materiały rzadziej się nudzą :)
@niko444: Przyjmuje się około 2000 zł/m2 wzwyż. Oczywiście jest to dość duże uogólnienie, bo wszystko zależy od jakości i ceny materiałów, sprzętów, mebli. Nawet same wyceny za podstawową pracę ekipy przy naszej ostatniej realizacji różniły się o 10-15 tys. zł.
@subiel: Co do strony na Facebooku oraz darmowego maila - zgadzam się, pracujemy nad tym, żeby to zmienić i mam nadzieję, że już niedługo się uda :) A jeżeli chodzi o treści - to wizualizacje i ładne zdjęcia „kupują” klientów, dlatego też tym reklamujemy się i my i większość firm projektujących wnętrza, aczkolwiek nie uważam, żeby były najważniejsze w procesie projektowym. Pomagają one wyobrazić sobie efekt końcowy, ale to dokumentacja techniczna,
@awgdyby: Nie #!$%@? się do nikogo. Wyjaśniam dlaczego czasami architekt wnętrz może nie mieć pojęcia o instalacjach i projektach technicznych. Poza tym studiując architekturę, nie studiuje się tylko „budynków” a wiele innych przedmiotów, takich jak właśnie „architektura wnętrz” czy inne mniej techniczne malarstwo lub studiowanie barw.
@awgdyby: Myślę, że nie ma co generalizować. Są i tacy którzy bez żadnego wykształcenia kierunkowego przebiją umiejętnościami i talentem i jednego i drugiego :)
@burzopol: może i racja. Nie wiem sama na ile to jest istotne dla samych Inwestorów przy wyborze właśnie architekta wnętrz. Szczerze mówiąc, baaaardzo rzadko klienci pytają mnie o wykształcenie - dla nich liczy się efekt końcowy. Prędzej zdarzają się pytania i komentarze właśnie od wykonawców, fachowców, bo wiadomo, że taka dokumentacja techniczna ułatwia im pracę, Inwestorzy często nie zwracają na nią w ogóle uwagi. Rozumiem też doskonale frustrację wynikającą z braku
@burzopol: Rozumiem, nie ma jednej recepty, współpraca nie zawsze dobrze się układa. Warto uświadamiać się nawzajem, bo czasami nie mamy pojęcia o problemach drugiej strony, a tak czy siak wszyscy chcemy, żeby inwestycja wyszła dobrze, więc nie ma sensu prowadzić między sobą sporów a po prostu próbować współpracować, żeby każdy był zadowolony :)