Teleskop skanujący powierzchnię egzoplanet
Ciekawy film pokazujący pomysł zaprzęgnięcia Słońca i ugięcia czasoprzestrzeni do obserwacji powierzchni planet pozasłonecznych. (ENG)
cation z- #
- #
- #
- #
- 14
- Odpowiedz
Ciekawy film pokazujący pomysł zaprzęgnięcia Słońca i ugięcia czasoprzestrzeni do obserwacji powierzchni planet pozasłonecznych. (ENG)
cation z
Komentarze (14)
najlepsze
@sentoxo: hahahahaha.... to tylko świadczy o twoje wręcz marnej wiedzy, że łykasz takie debilizmy i jeszcze się nimi jarasz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tzw. soczewkowanie grawitacyjne jest teoretycznym zjawiskiem, które nie ma odniesienia w rzeczywistości. Zagięcie światła nie działa w całym obszarze oddziaływania grawitacyjnego danego obiektu. Tylko w jego b. małej odległości. Co bardziej wskazuje na powiązanie tego zjawiska ze wzrostem gęstości 'próżni' lub pola EM, blisko obiektów astronomicznych, takich jak gwiazdy. Co może powodować odgięcie światła, a nie 'zagięcie czasoprzestrzeni'.
Ale pomijając nawet to, to biorąc pod uwagę niejednorodność takiej 'soczewki' oraz prawdopodobieńswo wprowadzenia dużego szumu lub zniekształceń przez ten obiekt. (rozbłyski, erupcje EM, itp) Z uwagi na niewielką odległość działania tego zjawiska od korony. Wykorzystanie gwiazd jako 'soczewek' będzie bezużyteczne.
W dodatku na wszystkich zdjęciach na których mamy ponoć obserwować to zjawisko.
Mamy efekty powielania obiektów, którego w żaden sposób nie można odnieść do 'soczewki'. Ani także wpasować do teoretycznych założeń. Więc o samych zdjęciach i samym zjawisku w poniższym filmiku.
@szopa123: a ty obejrzałeś, ale nie za bardzo zrozumiałeś. Wbiłeś sobie coś do głowy i walczysz nie wiadomo z kim i o co.
To, że rzucona jest (mocno kontrowersyjna, acz uzasadniana i wciąż niewykluczona) teza, że NIEKTÓRE z obrazów uważanych za soczewkowanie są w rzeczywistości obrazami struktur fizycznie powiązanych ze "źródłem centralnym" - jest czymś zupełnie innym od bzdury, którą palnąłeś, że "soczewkowanie NIGDY nie zostało zaobserwowane".