Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko206
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
To Znalezisko jest w archiwum

529

Polskie akcenty w anime

Jak to kiedyś powiedział Mikołaj Rej “Polacy nie gęsi swój język mają“. Mimo iż Polska jest krajem raczej niewielkich rozmiarów, jednak twórcy anime pamiętają o nas i umieszczają gdzieniegdzie nasze symbole narodowe, lub występują w nich postacie związane z Polską

pixelmode
pixelmode
z
karawana.eu
dodany: 21.12.2009, 20:03:42
  • #
    rozrywka
  • #
    anime
  • #
    manga
  • #
    karawana
  • #
    polska
  • 93
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (3)

Topic "Polska w mandze/anime" z forum Poland Clubu na MyAnimeList.net
marcinse
z myanimelist.net
  • 0
duplikat I
bowdown
z wykop.pl
  • -1

Komentarze (93)

najlepsze

L.....2
L.....2
konto usunięte 21.12.2009, 23:06:38
  • 47
W ramach ciekawostki.

Znalazłem w google odpowiedź, ale wydaje mi się naciągana :)

Q: How many Poles does it take to change a light bulb?

A:
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

KochanekModeratora
KochanekModeratora
22.12.2009, 08:37:17
  • 138
Wchodzi Amerykanin do baru w Polsce i mówi:

- Słyszałem, że wy, Polacy to jesteście straszni pijacy. Założę się o 500$, że żaden z was nie wypije litra wódki jednym haustem.

W barze cisza. Każdy boi się podjąć zakład. Jeden gościu nawet wyszedł. Mija kilka minut, wraca ten sam gościu, podchodzi do Amerykanina i mówi:

-
Ctrlfrq
Ctrlfrq
22.12.2009, 00:57:00
  • 90
Z tej serii:

- Ilu męskich szowinistów potrzeba do zmiany żarówki w kuchni?

- Żadnego, niech suka zmywa w ciemności.

A
KochanekModeratora
KochanekModeratora
21.12.2009, 23:50:41
  • 34
Jak bylem w Japonii w zeszlym roku, bylem bardzo zaskoczony pozytywnym odbiorem naszego kraju.

Jak w UK mowisz lasce ze jestes z polski, to w najlepszym wypadku mowi ze jej kolezanka czeka i musi isc, natomiast w Japonii ah...

Jak ktos sie wybiera to polecam sie udawac do tzw. british pubow, bo w tradycyjnych lokalach dziewczyny sie wstydza po angielsku ;)
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

KochanekModeratora
KochanekModeratora
22.12.2009, 13:43:46
  • 12
Niestety, nie mialem mapy przy sobie hehe, ale rozmawialem z trzema dziewczynami o Polsce i kazda wiedziala ze jest to kraj gdzies w srodku europy. Naprawde pozytywnie.
noiprox
noiprox
22.12.2009, 08:56:01
  • 11
A w ogóle potrafią wskazać Porando na mapie świata?
ephemeral
ephemeral
ephemeral
22.12.2009, 08:52:33
  • 33
Wszystko fajnie, ale jak dla mnie podniecanie się z widoku Polskiej flagi gdzieś w tle to już lekka przesada ;)
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

brzusio
brzusio
22.12.2009, 09:31:31
  • 38
Podobnie jak Polski na mapie Europy - mieli zasłonić Polskę jakoś?
noiprox
noiprox
22.12.2009, 08:58:21
  • 34
Polskiej flagi wśród n-innych flag... ;)
zakopaj
zakopaj
22.12.2009, 03:32:16
  • 32
Dobrze, że nas z piciem kojarzą, a nie ze złodziejstwem! Polać wszystkim!
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

LamaEffect
LamaEffect
22.12.2009, 03:49:58
  • 34
Niemcy nie robią anime, na szczęście ;D
WesolySlonecznik
WesolySlonecznik
22.12.2009, 06:53:22
  • -1
@up poczekaj aż topos polaka - złodzieja ujrzymy w "najnowszej" serii Piaskowego Dziadka...
krzaczor93
krzaczor93
21.12.2009, 20:57:02
  • 29
Nooo... Wiedziałem, że o Polsce zawsze było głośno na arenie międzynarodowej, ale nawet w anime :) I to takie pozytywne akcenty, jak np. Żubrówka, a nie tylko skandale :)
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

hofi
hofi
22.12.2009, 07:29:14
  • 9
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
pitrek99
pitrek99
22.12.2009, 01:14:20
  • 7
A tutaj mamy anime o polaku, ojcu Zenonie który w japoni był bardzo znany.

http://myanimelist.net/anime/4790/Zeno_-_Kagiri_Naki_Ai_ni (ponoć całkiem fajne, niestety nie oglądałem)

A tutaj o nim na wiki. http://pl.wikipedia.org/wiki/Zenon_%C5%BBebrowski
Rzyd
Rzyd
22.12.2009, 00:33:15
  • 26
Kaczyński's Unit.. jak ja tego k###a mogłem nie zauważyć?!
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mydave04
mydave04
22.12.2009, 11:27:25
  • 18
I jeszcze rycerz okrągłego stołu, Monica Kruszewski.
mydave04
mydave04
22.12.2009, 14:31:49
  • 14
@Rzyd

Powinna,ale w anime była "zangielszczona" nazwa.
xduchux
xduchux
21.12.2009, 23:33:01
  • 22
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Gniii
Gniii
23.12.2009, 13:55:56
  • 14
Oni nas kojarzą z wódką, my ich z ślubami z poduszkami... Ciekawe, kto ma gorzej...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

epi
epi
22.12.2009, 08:02:38
  • 13
Warto dodać jeszcze akcent historyczny z Maburaho:

http://img85.imageshack.us/img85/8728/maburaho.jpg
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

R.....u
R.....u
konto usunięte 22.12.2009, 00:29:53
  • 10
Wykopałem, ale jakoś tak mam dziwne wrażenia że cos takiego już było.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ephemeral
ephemeral
ephemeral
22.12.2009, 08:48:52
  • 4
Pewnie chodzi Ci o ten wykop:

http://www.wykop.pl/link/216568/polski-spirytus-obecny-nawet-w-anime

+ link powiązany http://myanimelist.net/clubs.php?action=view&t=pictures&id=756
BlackLight
BlackLight
22.12.2009, 15:53:57
  • -4
syndrom fanzonuna?
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Hity

tygodnia

W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...
W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...
2466
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2354
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
1932
Clint Eastwood kończy 96 lat
Clint Eastwood kończy 96 lat
1769
Microsoft przekazywał dane europejskich urzędników rządowi USA. Tych od DSA
Microsoft przekazywał dane europejskich urzędników rządowi USA. Tych od DSA
1672
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #ciekawostki
  • #zainteresowania
  • #kultura
  • #heheszki
  • #muzyka
  • #film
  • #gry
  • #humor
  • #swiat
  • #technologia
  • #polska
  • #nauka
  • #sport
  • #wykop
  • #youtube

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia