Szkoda, że podziałka 1 stopień - np. 10 pikseli nie jest zachowana. Od zera absolutnego do 0 stopni Celsjusza mielibyśmy 2730 pikseli, a od 0 stopni Celsjusza do absolutnego ciepła (gorąca?) byłoby trochę daleko:)
@salamandraplamista: Też tak sądzę. Lepiej trafiałoby do wyobraźni, gdyby zrobić to inaczej niż za pomocą obrazka, jakoś interaktywnie. Wtedy żeby zobaczyć największą temperaturę trzeba by było przeskalować wszystko i odległości między tymi "naturalnymi" dla nas temperaturami stawałyby się niedostrzegalne. Tak jak jest teraz to niestety słabo oddaje ogrom tych najwyższych temperatur, właściwie wcale nie oddaje. Gdyby chociaż zaznaczyli miejsca w których skala się zmienia, to już by było coś.
Niesporczaki uznawane są za najbardziej odporne na warunki zewnętrzne ze znanych nam stworzeń. W stanie anabiozy mogą przetrwać w temperaturach od prawie zera absolutnego[4] do ponad 150 °C, znoszą 1000 razy silniejsze promieniowanie jonizujące, niż jakiekolwiek inne zwierzę[5], ciśnienie 6000 atmosfer, potrafią również przetrwać ponad 100 lat bez wody[6], a nawet w przestrzeni kosmicznej[7]. Są również w stanie znieść niezwykłe koncentracje soli[8].
Kurcze ktoś kto tą infografikę zrobił nie pomyślał że temperatura podawana w skali Celsjusza ma stopnie inaczej niż Kelvina. Czyli zapis powinien być np -272°C nie -272C, to niestety duży błąd.
Jakim cudem najzimniejsze miejsce we Wszechświecie jest w jakiejś tam mgławicy, gdzie temperatura wynosi -272, skoro byle niesporczaki żyły w -273? Pewnie chodzi o nieprzerwanie najzimniejsze miejsce, ale to i tak się jakby gryzie.
Komentarze (109)
najlepsze
Dzięki, @posirVbe
Od zera absolutnego do 0 stopni Celsjusza mielibyśmy 2730 pikseli, a od 0 stopni Celsjusza do absolutnego ciepła (gorąca?) byłoby trochę daleko:)
o ja #!$%@? - to sie nazywa wachlarz "mozliwosci"
Komentarz usunięty przez moderatora
Komentarz usunięty przez moderatora
@Neoqueto: czy to już rekurencja?