Wpis z mikrobloga

#!$%@? mnie, że żaden serwis nie ma opisanej procedury zakładania konta typu:
1. Podajesz mail, na który dostajesz link
2. Musisz podać tel, na który dostajesz sms
3. Musisz powiązac konto z kartą kredytową.

Zeby się tego dowiedzieć po prostu trzeba założyć konto i się przekonać co będą chcieli.

Tak też zrobiłem na Pay Pal - założyłem konto na fałszywe dane. Przelałem 5 zł. Chcąc zrobić fikcyjny zakup za 200 zł widze komunikat "Na twoim koncie nie ma żródła finansowania. Powiąż kartę debetową". Może dlatego, że mam tam tylko 5 zł?

I nie wiem, czy da się płacić #paypal bez powiązania z kartą, czy nie da?

Wysłałem jakiejś losowej osobie 1 grosz - pojawił się komunikat "Musimy potwierdzić, że to ty wysyłasz, pieniądze zostały zablokowane na 24 h" No i znów nie wiem, jak oni beda potwierdzac że to ja i czy ta osoba dostanie ten 1 gr.
  • 10
  • Odpowiedz
@7160: Serio myślałeś że skorzystasz z usługi finansowej na fałszywe dane? Xd jakby to było możliwe to PayPal byłby jedną wielką pralnia pieniędzy xd
  • Odpowiedz
@7160: A co do tego jak to zweryfikują to poprosza cię o zdjęcia dokumentu tożsamości jak zawsze ma to miejsce w instytucjach związanych z pieniędzmi
  • Odpowiedz
@asdfghjkl: No właśnie ktoś mi powiedział, że nie trzeba powiązywać i choć sam nie dowierzałem to chciałem sprawdzić.

Mogli napisać, że trzeba powiązać to z kontem.
  • Odpowiedz
@7160: Nie pamiętam jak jest teraz bo mam tam konto od ponad 10 lat ponad ale gwarantuje ci że nie ma opcji żebyś wykonał jakikolwiek transfer pieniędzy bez weryfikacji tożsamości
  • Odpowiedz
@7160: Być może pozwoliliby ci odebrać środki na konto PayPal ale i tak doszło by do weryfikacji przy próbie wpłaty środków na konto w innym banku
  • Odpowiedz
@asdfghjkl: Chcę zapłacić za netfliksa, ale za jeden miesiąc, zeby mi więcej nie ściągali. CHyba spróbuję wirtualną kartę w mbanku zamówić ponoć są jakieś jednorazowe.
  • Odpowiedz
Po co tak kombinować?


@asdfghjkl: Bo w ogóle nie mam karty. A jakbym zamówił abonament, i zapadł w śpiączkę zanim zdążyłbym anulować, to za 10 lat jakbym sie obudził to jedynie debet na koncie bym zastał.

A jak zaraz po anuluje to i zaraz po mogą mi zablokować ogladanie.

Że też nie dodali opcji przelewu bankowego, czy blika. Postęp, #!$%@?.
  • Odpowiedz
@7160: Nikt ci oglądania nie zablokuje za które zapłaciłeś do końca okresu rozliczeniowego usługa będzie aktywna. Ile tu masz lat 15? Zachowujesz się jakbyś pierwszy raz miał do czynienia z płatnymi usługami w internecie i pieniędzmi w ogóle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@asdfghjkl: Karta i tak potrzebna a wolę wirtualną, bo póki można płacę gotówką. A w internecie płatne usługi to tylko allegro i inne zakupy.
  • Odpowiedz