Wpis z mikrobloga

Dla mnie sprawa (jak zawsze) wydaje się prosta - dać ludziom wybór. To jest dla mnie definicją wolności, o którą tak wszyscy zabiegają. Może teraz zaprzeczam sam sobie ale nie chciałbym też żeby była pełna samowolka bo to rodziło by pole do nadużyć. Państwo powinno dbać o nasze zdrowie i bezpieczeństwo oraz stwarzać warunki do godnego życia, ale nie powinno nam narzucać jak to życie mamy prowadzić.

Tak więc kompromis aborcyjny powinien zostać zachowany. Kto chce żyć zgodnie z zasadami głoszonymi przez Kościół ten aborcji się nie podejmie. Kto będzie chciał usunąć zdeformowany płód ten usunie. Jeśli będzie potem żałował - jego decyzja i będzie mógł winić tylko siebie.

Inne mniej istotne rzeczy, które przyszły mi do głowy: finansowanie Kościoła przez obywateli. Chociaż nie jestem osobą praktykująca to byłbym w stanie przekazywać miesięcznie mała sumę pieniędzy. Ale w zamian uregulować instytucje Kościoła bo to ile "lewych" pieniędzy tam przepływa mnie zatrważa.

Także obywatele powinni dobrowolnie opłacać telewizję publiczną. Ja ich nie oglądam, więc dlaczego Państwo narzuca mi finansowanie telewizji publicznej. Tak jak wiele osób już mówiło powinno to działać na zasadzie pakietu jak Canal+ czy HBO. Nie mają pieniędzy? Niech zmniejsza ilość kanałów, uatrakcyjnia ofertę lub przyjrzą się swoim wydatkom. Bo prawda jest taka, że we wszystkich instytucjach, spółkach i firmach związanych ze Skarbem Państwa zarządzanie finansami jest na fatalnym poziomie. Powinno się przeprowadzić audyty i wywalić wszystkich melepetów, którzy się do tego przyczynili, bo widać nie zajmują się tym w czym są dobrzy. Telewizja czy jakiś organ nadzorczy (KRRiT?) powinny być bardziej niezależne od partii aby nie by wykorzystywana jako tuba propagandową. Popularność partii powinna zależeć od jej czynów. I każdej władzy niezależnie od poglądów trzeba patrzeć na ręce.

Nie wiem czy może to co piszę to zwykle puste hasła, które od lat wykrzykują też inni, czy może to jakiś populizm, ale szczerze widzę w tym sens.

#sejm #protest #tvpis #oswiadczenie #pis #konfederacja #koalicjaobywatelska #psl #holownia