Wpis z mikrobloga

@Rimfire: Oho, temat dla mnie. Mam w pracy taką obleśną dziewczynę, ciągle dotyka pieniedzy, papierków, bilonu brrrr i nie myje rąk - cały dzień nie myje, a co chwila coś je i to palcami najcześciej. Potrafi jeść chipsy między dotykaniem kasy. Po kiblu też na 99% nie myje.
Ja myję ręce ile wlezie, zawsze przed jedzeniem, a telefon codziennie odkażam spirytusem, serio.
  • Odpowiedz
@Rimfire: Oho, temat dla mnie. Mam w pracy taką obleśną dziewczynę, ciągle dotyka pieniedzy, papierków, bilonu brrrr i nie myje rąk - cały dzień nie myje, a co chwila coś je i to palcami najcześciej. Potrafi jeść chipsy między dotykaniem kasy. Po kiblu też na 99% nie myje.
Ja myję ręce ile wlezie, zawsze przed jedzeniem, a telefon codziennie odkażam spirytusem, serio.
  • Odpowiedz
@ejkejej: @Rimfire: można się śmiać ale znam osobiście przypadek zarażenia świerzbem kilkunastu osób z powodu takiego luźnego podejścia do mycia rąk. I to nie sprzed stu lat z kurnej chaty ale sprzed 2 lat i wśród normalnych, schludnych ludzi.

Ręce myje się po każdym powrocie do domu, każdej wizycie w toalecie i przed każdym posiłkiem/przygotowaniem posiłku. EOT.
  • Odpowiedz
Plusuj jeśli po powrocie do domu zawsze myjesz ręce, nieważne gdzie byłeś i czego dotykałeś.


@Rimfire: obsesyjnie myję ręce - w zasadzie co jakiś czas muszę wstać i wymyć bo "czuję że są ciężkie od brudu".
Być może przyzwyczajenie z dzieciństwa, które spędziłem z rodzicami w kraju arabskim i warunki higieniczne były... no takie se.
  • Odpowiedz
@enron: Mam dokładnie tak samo. Wracam z pracy i od razu myję ręce, zanim dotknę czegokolwiek, zmieniam ciuchy na domowe żeby nie siadać na łóżku w tym co mialo kontakt z publicznymi siedzeniami. A tu czytam, że niektórym nie przeszkadza syf jaki znoszą sobie z ulicy i rozcierają po całym domu. Ludzie z WHO powinni przeczytać ten wątek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Rimfire Zawsze myje. Wiedziałem prawie 4 tygodnie z corka w szpitalu jak się urodziła. Tam było wymagane na każdym kroku myć. Jak wrócił em do domu to juz miałem zakodowane ze muszę myć ręce tym bardziej ze pale papierosy to jest to konieczne wymaganie przy małym dziecku.
  • Odpowiedz