Wpis z mikrobloga

#komputery #informatyka #procesory #elektroda

Mirki mam zajebisty problem, zaktualizowałem BIOSa przy płycie Asus M2N-E, włożyłem nowy procesor (Athlon 64 x2 5000+) jednak podłączone do USB myszka i klawiatura nie działają. Dodam, że w BIOSie klawiatura działa. A znowuż jak podepnę w inny sposób myszkę i klawiaturę to komputer się wyłącza podczas ladowania systemu, WTF?!

Robiłem reset biosa poprzez wyciągnięcie baterii, bawiłem się zworką jednak nic.

Jutro jadę po pastę termoprzewodzącą, ale w mojej opinii jej brak to mniej niż 1% prawdopodobieństwa że to przez brak pasty.

Pomysły ?
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@karolzzr: nie mam pojęcia ale jeśli zadziała system z pendrive to znaczy że najprawdopodobniej format kompa rozwiąże problem ;)

To najprostsze co przyszło mi do głowy. Brak zgodności nowego procesora albo chipsetu po aktualizacji biosu ze starym systemem.
  • Odpowiedz
@Mak0wi3c: Próbowałem zrobić format ale niestety po zabootowaniu plyty i ładowaniu plików systemowych komp sie wyłącza... Może ta pasta ? Ale przecież jak wkładam spowrotem Semprona to hula wszystko...
  • Odpowiedz
Tak to jest socket AM2. Myślę i nie jestem w stanie nic wymyśleć nowego. Ciekawe jest to że jak wypne klawiaturę i myszkę z gniadek USB z tyłu kompa to komputer się włącza i pojawia się ekran logowania itd.
  • Odpowiedz