Wpis z mikrobloga

@CipakKrulRzycia: ja jestem za programiści powinni mieć egzaminy jak prawnicy czy lekarze bo inaczej tworzą g---o oprogramowanie i przez które cierpią użytkownicy końcowi. A często wina spada wtedy pośrednio na firmę która takie oprogramowanie zamówiła a nie na firmę która wykonała
  • Odpowiedz
@szdunek: studia nie uczą Cię programować bo to się zbyt szybko zmienia. Jak to powiedział kiedyś mój profesor co do dziś wspominam: "Studia uczą szybko się uczyć" ( ͡° ͜ʖ ͡°). Na studiach uczysz się myślenia nakierunkowanego stricte na zagadnienia IT.
  • Odpowiedz
@Ignas1415: wpajając Ci jednocześnie, że sposób rozwiązania problemu jest jeden (studiowałem 2 lata zaocznie i rzuciłem w p---u, a pracuję od 2016 w zawodzie) zamiast uczyć świeżego podejścia bez schematów i z wolnością. Życie nie polega na przeklejaniu kodu 1:1 ze stacka bo to im działa, chodzi o wzorowanie się i wypracowywanie własnych ale efektywniejszych rozwiązań danego zagadnienia, w przeciwieństwie do studiów
  • Odpowiedz
  • 1
@CipakKrulRzycia ogólnie przecież tak ludzie mają. Moi koledzy UW MIM i za więcej robią (google MS space x, tak, znam Tomka Czajkę).

Ja robię sam dla siebie i... 10k to nic nadzwyczajnego :)
  • Odpowiedz
@szdunek: no to chyba chodziłeś do jakiegoś Copernicus a gdzie informatyka nie ma nic wspólnego z rzeczywistością... Oczywiście że nie wpajają tego samego rozwiązania. Np na algorytmach i strukturach danych trzeba było wymyślić najlepszy, najkrótszy, i najwydajniejszy algorytm najniższa złożoność obliczeniowa itd. więc piszesz totalne bzdury.
  • Odpowiedz