Wpis z mikrobloga

  • 1
@tomahawkk: żałuj, coś zajebistego. Mascarpone jest neutralny w smaku, delikatnie słodki. Jak położysz na nim dobrą szynkę (parmeńska czy tam jakaś inna włoska / hiszpańska) to przejmie od niej trochę skłonności. Raz spróbowałem we włoskiej pizzeri i teraz robię regularnie samodzielnie. Ważne są jednak dobrej jakości ciasto (przepis od @MG78) i cała reszta. Jak kupisz gotowy spod do pizzy w żabce, dasz koncentrat pomidorowy i jakiś salceson a
  • Odpowiedz
@onionhero ja ciasto robię zawsze sama, tylko że niestety bezglutenowe, więc nie jest takie pyszne jak ze zwykłej mąki :/ A powiedz mi, to Mascarpone kładziesz na sos pomidorowy czy jak?
  • Odpowiedz
@tomahawkk: najczęściej bezpośrednio na ciasto. można też na sos pomidorowy, ale wtedy ciężej to jakoś rozetrzeć po cieście. Więc najpierw mascarpone, potem dobry sos pomidorowy (polecam jakąś passatę + ją doprawić solą, pieprzem i czym tam lubisz) i na to parmeńska, albo jakaś inna dobrej jakości. Pychotka, naprawdę. Komu bym nie dawał spróbować, to każdy na początku - wow, skąd taki pomysł, na takie połączenie? Potem gryz i się pytają
  • Odpowiedz