Wpis z mikrobloga

zlozylem komputer. karta graficzna z pr9cesorem i5 oraz zewnetrzna karta graficzna.

pierwsze uruchomienie, wszystki wiatraki wystartowaly, brak sygnalu wideo zarowno na wyjsciu z plyty glownej jak i zewnetrznej karty graficznej.

jakies pomysly?
#komputery #hardware
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@dGustator sprawdzalem oba dyski (ssd i hdd), wyjmowalem ram i wsadzalem pojedyncze kosci do roznych slotow. odpalalem kompa tylko z podlaczonym pwr sw. zasilanie 12v jest wpiete (jedna wtyczka z dwoch)

karta graficzna wyjeta aby komputer odpalal tylko na integrze. zadnych dzwiekow, pikania, buczenia itp
  • Odpowiedz
@highlander: sprawdziłem w instrukcji i ta płyta faktycznie nie ma żadnych diod sygnalizacyjnych… Dziwne robią teraz te MoBo. Ile czasu czekałeś po odpaleniu? Może po prostu monitor zapala się dopiero po długim czasie? Ja miałem coś takiego, że monitor po HDMI zapalał się dopiero przy ekranie logowania Windowsa.
  • Odpowiedz
  • 0
@dGustator podlaczylem, power startuje kompa i dida power sie swieci, reset nie resetuje kompa (musze dluzej wcisnac power, nie swieci sie dioda hdd

nie swieci sie tez myszka i klawiatura podlaczone do usb
  • Odpowiedz
@highlander: a reset jest na 100% podłączony prawidłowo? Jeśli tak, i przycisk reset komputera nie resetuje, to wygląda na totalne (twarde) zawieszenie się komputera prawdopodobnie spowodowane problemem sprzętowym - ale to spekulacje. BIOS resetowałeś?
  • Odpowiedz