Wpis z mikrobloga

Mirki. od 5 miesięcy mam nowy komp. W środku Corsair RM650 - zasilacz z bardzo wysokiej półki (10 lat gwarancji) A jednak dzisiaj mi się zepsuł.

Najpierw skwierczał cichutko podczas pracy na PC (nie wiedziałem co to, myślałem że może kabel się poluzował). Wyłączyłem listwę, poprawiłem kabel, włączyłem listwę i na nowo przy odpalaniu PC wybiło korki w całym domu (różnicówka wybiła).

Zmieniłem listwę i kabel do zasilacza na inne (zapasowe), włączyłem ją - a następnie jak tylko dałem na zasilaczu przycisk na ON, to znowu wybiło i nawet spaliło bezpiecznik topikowy na listwę. Nawet teraz nawet nie mogę przestawić przycisku na ON, bo coś blokuje.

Mam nadzieję, że nie poszło mi w resztę komponentów w PC (nie mam jak to sprawdzić), ale jakby tak było - odpukać - to czy Corsair wg. prawa powinien pokryć koszty naprawy/wymiany reszty komponentów w środku?

Nie ukrywam, że na PC wydałem niemałą sumę i chyba mnie by coś wzięło jakby padł.

#komputery #prawo #pcmasterrace
  • 20
@King_Of_New_York: OCZ Fatal1ty 550W też miał...
jakby się okazało, że mi zjarał kompa za 8 koła (w tym ważne pliki na studia, nie miałem backupu do wszystkich bo za dużo ważą) i tego nie uwzględnili, to nie wiem im zrobię.
@King_Of_New_York: no dziwne, ale może przypadek że tak się złożyło? Tamten Fatal1ty miał jakoś 6 lat, to teoretycznie mógł paść (dziwne że zabrał mobo ze sobą, ale wentylator od niego działa, wiem bo go sobie zostawiłem, chociaż nie używam bo 2pin).

Prąd ogólnie stabilny w domu. Większość instalacji wymieniana kolo 5-10 lat temu.
@King_Of_New_York: napisałem im na fb - mają polski fanpage, nie wiem jak z serwiso-oddziałem. Zobaczymy co odpiszą. Jutro wieczorem może będę miał możliwość sprawdzić PC z drugim zasilaczem. Miejmy nadzieję, że jest cały...

Ale wujnia straszna. Jutro sesja, najgorszy egzamin na całym moim kierunku, wiele notatek tylko na PC, a tu jeb. Ehhh.
@qmork: @King_Of_New_York: sprawdziłem z innym zasilaczem. Komp działa. Na szczęście.

W tym jak go wziąłem w ręce to coś w środku "postukało" lekko, jakby coś się urwało ale nie wiadomo co i nie mogłem tego wydostać. A nie chciałem za bardzo trząść, aby nie było na mnie.

Do Corsair Polska pisałem wczoraj na fb, ale do teraz brak odpowiedzi. Trochę martwi mnie fakt, że chyba nie mają oddziału w Polsce
@King_Of_New_York:

Powodzenia i daj znać jaki będzie finał jak zapamiętasz :)

Pamiętam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@dob3k: @qmork: @Tak_masz_racje:
Paczka wysłana 30 stycznia, 3 lutego uznali że ją mają, a 16 (na dzień przed końcem magicznych "!4 dni"), że wysłali do producenta. Przez ponad tydzień miała wcześniej status do wysłania. Wczoraj w końcu uznali reklamację i wysłali kurierem, który już dzisiaj był. Nawyk sprawdzania
Trochę się różni - na pudełku ma "10 years warranty", zamiast "7"


@Atexor: To bardzo dobra informacja,dostałeś prawdziwego Corsaira RMx który ma 10 lat gwarancji

ma jakieś dziwnie bardzo twarde odstające zgrubienie. Kusiło rozwalić tego termokurcza, bo kabla się zgiąć nie dało, aby go wsadzić w prawy górny róg. Ale od czego jest stopa


@Atexor: Nie polecam zgniatania przewodów stopą,te zgrubienia pełnią swoją funkcję zaprojektowaną przez producenta :)

Spoko że
@King_Of_New_York: pierwszy raz z takim czymś się spotkałem. Miałem już parę kabli z zasilaczy w rękach, w dwóch były podobne oploty nylonowe zakończone twardszymi gumami, ale to co miał ten kabel to ja nie wiem. Wada fabryczna albo co? Mam w planach robić oploty to i tak się dowiem. Już niektóre kable z budy oplotlem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bez ugniatania tego kabla nie dało rady zgiąć